به گزارش ساوالان خبر، در حالی که سرمایه گذاران شاهد کشیده شدن بحران بودجه در واشنگتن به دومین هفته خود هستند، قیمت طلا روز جمعه کاهش یافت.

جان بوهنر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه گفت، مجلس به طرح تامین بدون قید و شرط هزینه های دولت برای پایان دادن به تعطیلی دولت فدرال رای نخواهد داد. وی خواهان کاهش هزینه ها در قبال افزایش سقف بدهی های دولت شد.

این اظهارات نشان داد که تعطیلی دولت برای دومین هفته و تا زمانی که سیاستمداران دو حزب رقیب به توافقی در مورد موضوع بدهی های دولت دست یابند، ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا دیروز با ۷.۷ دلار کاهش به ۱۳۰۹ دلار و ۷۰ سنت رسید.قیمت طلا در این هفته کاهشی بیش از ۲ درصدی معادل ۲۶ دلاری را تجربه کرد.

ادامه تعطیلی بخش هایی از دولت آمریکا در چهارمین روز متوالی، روز جمعه انتشار آمارهای مربوط به میزان فرصت های شغلی ایجاد شده در بخش غیرکشاورزی آمریکا در ماه سپتامبر را به تاخیر انداخت، هرچندکه این به تعویق افتادن انتشار آمار تاثیر کوچکی بر قیمت ها داشت.

میشائیل لویس، از مسئولان و تحلیلگران داچ بانک آلمان در این باره گفت: «بحث و جدل ها در مورد افزایش سقف بدهی های دولت تاثیر بسیار بیشتری بر بازار خواهد داشت.» اگر کنگره آمریکا سقف بدهی های دولت را تا ۱۷ اکتبر افزایش ندهد، دولت با مشکل نکول در پرداخت بدهی ها مواجه خواهد شد.

به گفته تجار، این نکول می تواند به انتظارات در مورد رشد اقتصادی آمریکا و ارزش دلار لطمه بزند و احتمالا هر گونه اقدام از سوی فدرال رزرو برای تعدیل سیاست محرک اقتصادی را که به افزایش قیمت طلا کمک کرده است، به تاخیر بیاندازد.