فیضی با بیان اینکه رسما از سمت سرپرستی دانشگاه آزاد گرمی استعفا داده ام، در تشریح علت این موضوع گفت: استعفای من از این سمت از روی صداقت است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

محمد فیضیساوالان خبر: «دکتر محمد فیضی» در جمع کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی گفت: برنامه اصلی من طی این مدت گسترش کمی و کیفی تحصیلات تکمیلی بود که علی رغم نبود استادیار در این دانشگاه، توانستیم علاوه بر بهبود وضعیت رشته های موجود، کارشناس ارشد رشته آموزش و بهسازی منابع انسانی را به مرحله تأئید نهایی برسانیم.

وی با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای افزایش رشته های دانشگاه انجام دادم، افزود: برنامه های ویژه ای از همان اوایل برای گسترش تعداد دانشجو برنامه ریزی کردم که خوشبختانه به غیر از رشته های تکمیلی ۱۳۴ نفر در سایر مقاطع در این دانشگاه ثبت نام داشتیم.

فیضی به اقدامات انجام شده در حوزه پژوهش دانشگاه اشاره کرد و گفت: پیشرفت قابل توجهی در بحث رشته های دانش بنیان و فعالیت این شرکت در حیطه دانشگاه به همراه آموز مربیان کشوری به مرحله پایانی رساندیم. همچنین دانشگاه آزاد در مسابقات کشوری در بخش ارائه رتبه اول را توانست کسب کند.

وی با بیان اینکه نیروهای تعدیلی دانشگاه آزاد را سروسامان دادیم، تصریح کرد: از ۱۶ نفر بدون مجوز دانشگاه ۸ نفر در آستانه تعدیل بودند که با تلاش فراوان برای ۴ نفر مجوز لازم کسب شد و برای باقی مانده ها نیز شرایط را برای ادامه فعالیت مهیا کردیم.

عضو سابق شورای شهر اردبیل با انتقاد از روال معرفی وی به این دانشگاه گفت: نزدیک به شش ماه از حکم سرپرستی من به این دانشگاه می گذرد، در حالی که ۱۵ روز دیرتر بنا به برخی دلایل دیر مراسم معارفه برگزار شد. با این وجود بیش از ۱۱ قسط مالی دانشگاه با ارزش ۶٫۵ میلیارد ریال پرداخت و وضعیت مالی دانشگاه کمی ساماندهی شد. همچنین حقوق معوقه چهارماهه حق التدریسان نیز پرداخت شد.

رئیس دانشگاه آزاد گرمی در رابطه با دانشگاه آزاد واحد انگوت گفت: ۴ میلیارد ریال برای این دانشگاه بودجه تخصیص یافته بود که بیش از یک میلیارد ریال آن پرداخت نشد. با این وجود ۲ هزار اصله نها مثمر در محیط دانشگاه کاشته و ساختمان دانشگاه با ۸۰۰ متر زیربنا را افتتاح کردیم.

وی همچنین در رابطه با موضوع انتخابات پیش روی مجلس تصریح کرد: ۱۸ ماه پیش که من برای ریاست این دانشگاه مطرح شدم، تصمیمی برای ورود به انتخابات مجلس نداشتم. اما پس از گذشت یک سال از آن موضوع و همینطور گذشت یک ماه تصمیم من برای حضور در انتخابات و آغاز دیدارهای اجتماعی برای این سمت انتخاب شدم. البته آن زمان برای ریاست دانشگاه آزاد مشگین شهر انتخاب شدم که قبول نکرده و گرمی را انتخاب کردم.

فیضی با بیان اینکه رسما از سمت سرپرستی دانشگاه آزاد گرمی استعفا داده ام، در تشریح علت این موضوع گفت: استعفای من از این سمت از روی صداقت است.

وی افزود: با توجه به مشغله انتخاباتی علی رغم اینکه حوزه انتخابیه من خارج از گرمی است و از لحاظ قانونی میتوانم در این سمت باقی بمانم، تصمیم به استعفا گرفتم تا وضعیت آموزشی دانشگاه با حضور کمرنگ من مسکوت نمانده و سیاسی نشود.

به گزارش آزادلو، وی در پایان با بیان اینکه من سرباز محیط آموزشی و دانشگاه هستم، اظهار کرد: تا زمانی که استعفای من به تأیید نهایی نرسیده باشد، در خدمت دانشگاه بوده و با روال سابق برنامه های خود را پیش می برم.

انتهای پیام/