شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ساعت : ۲۰:۵۶
۱۳۹۴/۰۶/۰۷ :: ۱۶:۵۵

آمار بهره مندی استان اردبیل از نعمت برق

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: در حال حاضر شاخص بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی استان اردبیل از نعمت روشنایی ۹۹٫۵ درصد است.

علیرضا علیزادهساوالان خبر: مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: در حال حاضر شاخص بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی استان اردبیل از نعمت روشنایی ۹۹٫۵ درصد است.

علیرضا علیزاده در مراسم افتتاح تعدادی از پروژه‌های برق‌رسانی در نمین اظهار کرد: ۱۰۰ درصد ساکنان مناطق شهری و بیش از ۹۹٫۵ درصد جمعیت روستایی استان اردبیل از نعمت روشنایی بهره‌مند هستند و تنها تعداد کمی از روستاها و مناطق عشایری زیر ۱۰ خانوار باقیمانده که نسبت به تامین برق آنها نیز برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات به انجام رسیده است.

وی با بیان اینکه در ۶ شهرستان استان که نمین نیز جزء آنهاست هیچ روستایی بدون بهره‌مندی از نعمت روشنایی وجود ندارد، افزود: ما در هفته دولت از ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار صرف شده برای اجرای پروژه‌ها به ارزش یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومان پروژه را در نمین افتتاح می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل ادامه داد: ما در حوزه اجرای خطوط انتقال و همچنین تقویت پست‌ها در حد وسع و توانمان حرکت‌های سازنده‌ای را انجام دادیم و سعی‌مان بر این است تا به سرعت مشکلات و نارسایی‌هایی که به وجود آمده است در این بخش برطرف کنیم.

علیزاده گله‌مندی برخی از ساکنان مناطق شهری و روستایی را در نارسایی‌های روشنایی معابر یادآور شد و گفت: در این ارتباط با کمبود منابع روبه‌رو هستیم که امیدواریم فرمانداران در تکمیل و تقویت روشنایی معابر یاری‌گر این شرکت باشند، چراکه ما در اکثر مناطق شهری و روستایی در روشنایی معابر با مشکلاتی روبه‌رو هستیم.

این مسئول در پایان سخنان خود بیان کرد: با وجود اینکه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای تقویت روشنایی معابر شهری و روستایی هزینه کردیم اما همچنان در خرید چراغ‌های گازی که هزینه‌های بالایی را در برمی‌گیرد با کمبود منابع اعتباری روبه‌رو هستیم.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است