نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: دفن غیراستاندارد زباله های شهری و روستایی سلامت شهروندان نیری را تهدید می کند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 محیط زیست- زبالهساوالان خبر:  نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: دفن غیراستاندارد زباله های شهری و روستایی سلامت شهروندان نیری را تهدید می کند.

کمال الدین پیرموذن در بازدید از روستاهای بخش مرکزی شهرستان نیر افزود: وضعیت محل دفن زباله های روستاهای این شهرستان غیر استاندارد و نگران کننده بوده و سلامت مردم و طبیعت زیبای منطقه در خطر است.

او گفت: هم اکنون این منطقه و اطراف جاده دسترسی بخش مرکزی آن که یکی از زیباترین مناطق طبیعی در دامنه زیبای ساوالان در استان اردبیل است به یک زباله دان بزرگ تبدیل شده است.

پیرموذن با تاکید بر لزوم توجه به بهداشت و سلامت شهروندان از مسوولان امور روستایی ، دهیاران، بخشدار بخش مرکزی ، اعضای شورای اسلامی روستاها و مسوولان امور روستایی استانداری اردبیل خواست برای دفع بهداشتی زباله های این شهرستان چاره اندیشی کنند.

او همچنین با اشاره به اینکه زباله های این شهرستان در مسیر گردشگران ، جاده اصلی و مسیر سیلاب منتهی به سد یامچی است اظهار کرد: این موضوع خطری جدی برای آلودگی سد یامچی نیر است.

پیرموذن افزود: دفن غیربهداشتی زباله ها سبب نارضایتی مردم ، تلف شدن دام ها و آلودگی هوای روستا و شیوع بیماری های تنفسی می شود و باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شده و نسبت به مکان یابی جدید محل زباله ها اقدام شود.

شهرستان نیر در ۳۰ کیلومتری جنوب اردبیل و در مسیر جاده ترانزیتی استان های اردبیل و آذربایجان شرقی قرار دارد.

انتهای پیام/