این مراسم با حضور رئیس شواری اسلامی شهر اردبیل، از فرمانده هان دوران دفاع مقدس ، مدیر عامل، معاونین و آزادگان ، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس وتعدادی ازمسئولین استانی در پنجم مهرماه سالجاری در محل سالن اجتماعات ستاد شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل برگزارشد .


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

ساوالان خبر: این مراسم با حضور رئیس شواری اسلامی شهر اردبیل، از فرمانده هان دوران دفاع مقدس، مدیر عامل، معاونین و آزادگان، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس وتعدادی ازمسئولین استانی در پنجم مهرماه سالجاری در محل سالن اجتماعات ستاد شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل برگزارشد.

 

در این مراسم بعد از تلاوت قران و خیر مقدم گویی توسط مدیر عامل شرکت و تسلیت به جهت جانباختگان حادثه منا که یک نفر از همکاران بازنشسته شرکت نیز به شهادت رسیدند. مهندس علیزاده به بیان اینکه چرا برخلاف سایر کشور ها آغاز جنگ تحمیلی را گرامی می داریم پرداخته،افزودند:  مطمئنا روزی که کشوری مورد حمله قرار می‌گیرد را روز جشن به حساب نمی‌آورند ، ما به این روز و روزهای موسوم به هفته دفاع مقدس، می‌بالیم چون حماسه مردم ایران را در مقابل تجاوز متجاوزان به نمایش گذاشت. ما به هشت سال دفاع مقدس‌مان می‌بالیم، اما نه به‌عنوان بالیدن به جنگ و خون‌ریزی، بلکه می‌بالیم به ملتی که با وجود همه تحریم‌ها و دشمنی‌ها، با وجود آن‌که انقلاب اسلامی نو پا بود و مانند همه انقلاب‌های نو پا، چنین حمله‌ای و چنان دشمنی می‌توانست آن را از پا دربیاورد ، حماسه آفرید،حماسه حضور، حماسه مقاومت و دراین روز امام خمینی (ره) فرمان تاریخی خود را صادر کرد فرمان دفاع از میهن اسلامی با تکیه بر توان مردمی و ایمان بر خدا که در این جنگ حتی یک وجب از خاک کشور اسلامی از ایران جدا نشد که این امر در طول دویست سال گذشته بی سابقه بود .

بنا براین ما آغاز هفته دفاع مقدس را گرامی میداریم شروع هشت سال دفاع مقدس را که ملت ایران حماسه آفرید و حتی دشمن با آن همه ادعاهایش نتوانست وجبی از این خاک را بدست آورد و پایان این جنگ هنوز هم ادامه دارد چون جنگ اسلام با کفر است و این جنگ تمام شدنی نیست و امروزه نوع دیگری از جنگ را شاهدیم جنگ نرم و سرد و جنگ اقتصادی که باید با تمام توان در این جنگها نیز سربلند و پا برجا بمانیم .در ادامه آقای خوشبخت رئیس شواری اسلامی شهر اردبیل و از فرمانده هان دوران دفاع مقدس به بیان خاطرات رشادت ها و ایثارگری های شهداء در جنگ تحمیلی پرداخته و بیان نمودند که دلاوریهای ایثارگران هشت سال دفاع مقدس مانع از آن شد حتی یک وجب از خاک کشور به دست دشمنن بیفتد که این کار در تاریخ کشور بی نظیر است و اگر امروز در کمال آزادی و سربلندی زندگی می کنیم همه را مدیون شهدای والامقام و خانواده معظم این عزیزان هستیم. در انتهای مراسم از آزادگان و جانبازان و رزمندگان شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با اهدا ء لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد . مداحی خوانی نیز قسمتی از این مراسم بود.

انتهای پیام/