شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۹:۰۲
۱۳۹۴/۰۷/۲۷ :: ۱۷:۵۲

کاهش ۵۰درصدی برداشت سیب از باغات خلخال

هادی ذبیحی افزود: خلخال با توجه به شرایط مساعد جوی از مناطق بسیار مستعد برای کشت و پرورش انواع درختان سیب است.

سیبساوالان خبر: مدیر جهاد کشاورزی خلخال از کاهش ۵۰ درصدی برداشت محصول سیب در این شهرستان خبرداد.

هادی ذبیحی افزود: خلخال با توجه به شرایط مساعد جوی از مناطق بسیار مستعد برای کشت و پرورش انواع درختان سیب است.

به گفته وی ، سالانه به طور میانگین بیش از ۲۰ هزار تن انواع سیب از باغات سیب در این شهرستان برداشت و به بازار عرضه می شود که با توجه به سرمازدگی سردرختی درختان سیب در اوایل بهار و ادامه روند خشکسالی سال جاری امسال ۱۰ هزار تن ارقام مختلف سیب از باغات منطقه برداشت می شود.

او گفت: این شهرستان دارای چهار هزار و ۳۷۹ هکتار انواع باغات میوه های دانه دار ، هسته دار و خشکباری است که از این میزان یک هزار و ۱۹۰ هکتار به باغات انواع درختان سیب اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه تولید ارگانیک سیب در باغات سیب خلخال موجب افزایش کیفیت محصول تولیدی این شهرستان و افزایش رغبت در بین خریداران سیب خلخال در منطقه و کشور شده افزود: در این شهرستان انواع سیب پاییزی از ارقام لبنانی رد و گلدن ، سیب توزلی و خره پوست محلی تولید و روانه بازار می شود.

ذبیحی با بیان اینکه بیشتر باغداران سیب خلخال در تولید سیب به صورت سنتی از کمترین میزان کود و سموم شیمیایی استفاده می کنند

افزود: در سال های اخیر جهاد کشاورزی خلخال توسعه و کشت باغات سیب متراکم و پاکوتاه را بین باغداران منطقه ترویج می کند که این کار افزایش محصول و بهره وری بیشتر باغات میوه سیب را به دنبال دارد.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است