13920509000052_PhotoAساوالان خبر: حجت‌الاسلام حبیب برومند اظهار داشت: هر چند به صورت نهایی گزینه استانداری اردبیل تعیین تکلیف نشده اما آنگونه که از پشت پرده انتخاب استاندار اردبیل شنیده می‌شود تمایل برای انتخاب مجید خدابخش بیشتر از سایر گزینه‌ها است.

وی از اختلاف نمایندگان مرکز استان با شهرستان‌ها در انتخاب نهایی گزینه استانداری پرده برداشت و عنوان کرد: نمایندگان شهرستان‌ها بیشتر تمایل دارند مجید خدابخش با سابقه و مدیریت درخشان به سمت استانداری اردبیل انتخاب شود اما نمایندگان مرکز استان بیشتر تمایل دارند آقاجانی به این سمت برگزیده شود.

این نماینده مجلس افزود: بنده به وزیر کشور پیشنهاد دادم اردبیل جزو آخرین استان‌های کشور باشد که استاندار آن تعیین شود چرا که تمایل داریم استاندار فعلی اردبیل به کار خود ادامه دهد و به وعده‌هایی که به مردم شهرهای مختلف داده جامعه عمل بپوشاند.

برومند گفت‌: بنده تمایل داشتم استاندار آینده اردبیل از بین برادران نیکزاد انتخاب شود اما زیاد به گزینه و خواسته بنده اهمیتی داده نشد ولی از بین گزینه‌های مطرح شده انتظار داریم به عنوان آخرین استاندار در بین استان‌های کشور خدابخش برگزیده شده و انتخاب شود.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص مطرح شدن گزینه‌های جدید یاد‌آور شد: قرار نیست وزارت کشور خارج از سه گزینه معرفی شده مجمع فرد دیگری را انتخاب کند.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس تصریح کرد: گزینه‌هایی خارج از لیست اعلامی مجمع استاندارانی خود‌خوانده‌ هستند که با دار و دسته خود سعی می‌کنند به وزارت کشور خواسته‌های خودشان را تحمیل کند در حالی که انتخاب آنها محال است.

برومند خواسته خود و مردم بیله‌سوار را از رئیس جمهور تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و شاخص نظیر تکمیل راه‌آهن اردبیل به سمت پارس‌آباد، تعریض و بهسازی فرودگاه پارس‌آباد، احداث پارک بین‌المللی ارس و همچنین تکمیل پروژه شبکه خودآفرین و … اعلام کرد.

برخی وزرای پیشنهادی رای نمی‌آورند

وی در خصوص وزرای پیشنهادی نیز بیان داشت: از بین سه وزیر پیشنهادی دولت به مجلس ممکن است تعدادی از آنها رای اعتماد را نگیرند چرا که قرار نیست مجلس چشم بسته به هر سه وزیر رای بدهد.

به گزارش فارس: وی در پایان خاطرنشان کرد: ما در قالب کمیسیون‌های تخصصی عملکرد وزرا را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم و به یقین تمام سعی و تلاشمان بر این خواهد بود که به وزیر لایق و کاردان رای داده و زمینه حضورش را در هیئت دولت فراهم کنیم.