قينرجه نيرساوالان خبر: تنها آبگرم مدرن شهرستان نیر، قینرجه به دلیل اختلاف نظر سرمایه‌گذار با شرکت آب منطقه‌ای تعطیل شده است.

این آبگرم در حالی از چندین روز پیش تعطیل شده و داد مسافران و گردشگران به این منطقه را در آورده است که قینرجه تنها آبگرم مدرن نیر است که بعد از سال‌ها انتظار فعالیت خود را با استقبال گردشگران و اهالی منطقه انجام می‌داده که به دلیل اختلاف نظری که بین اجاره‌کننده این آبگرم با شرکت آب منطقه‌ای به وجود آمده این پروژه تعطیل شده و به حالت بلاتکلیف مانده است.

این در حالی است که در هفته‌های گذشته براساس مناقصه‌ای که برگزار شد، شرکت آب منطقه‌ای با مبلغ 260 میلیون تومان این آبگرم را به پیمانکاران جدید و شرکت‌های سرمایه‌گذاری واگذار کرده تا بهره‌برداری از آن انجام شود اما به دلیل بدهی که این شرکت به آب منطقه‌ای اردبیل داشته آبگرم پرخاصیت قینرجه نیر پلمب شده و بهره‌برداری از آن امکان‌پذیر نیست.

آبگرم قینرجه نیر با 73 درجه سانتیگراد گرمای بی‌نظیر دارای خواص درمانی متعدد است که برای تسکین درد رماتیسم، مفاصل و همچنین رفع خستگی‌ها بسیار مفید و مؤثر است.

تعطیلی این آبگرم در روزهای گذشته علاوه بر اینکه مسافران و گردشگران بیشماری را معطل و سرگردان کرده زمینه یک بلاتکلیفی حقیقی را به وجود آورده است.

فرماندار شهرستان نیر در این زمینه گفت: با تلاش و پیگیری‌های انجام شده و پرداخت بخشی از بدهی پیمانکاران و سرمایه‌گذاران به شرکت آب منطقه‌ای امیدواریم آبگرم قینرجه هر چه سریعتر فعالیت خود را از سر بگیرد.

میر فخرالدین زاهد در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ظرفیت گردشگری شهرستان نیر بسیار بالاست، افزود: این شهرستان با داشتن منابع عظیم تاریخی و گردشگری و آب‌های گرم خدادادی می‌تواند به قطب گردشگری بی‌نظیر تبدیل شود.