عزاداریساوالان خبر: حجت الاسلام علی رحیمی در نشستی با مسوولان هیات های مذهبی و هیات امنای مساجد شهر نمین افزود: این اجتماع با حضور تمام دسته های عزاداری شهر نمین و اهالی حسینی شهرستان از ساعت 9 تا 11 قبل از ظهر روز تاسوعای حسینی در میدان شهدا و خیابان امام خمینی این شهر برگزار و عزاداران منطقه شور حسینی خود را به معرض نمایش می گذارند.

وی از اهمیت و جایگاه عزاداری از دیدگاه ائمه اطهار (ع) برای حاضران سخن گفت و بر حفظ و تقویت این فرهنگ به نسل جوان تاکید کرد.

وی مسوولان هیات های مذهبی و هیات امنای مساجد را به پرهیز از هرگونه خرافه گری و اعمال وهن آمیز همچون قمه زنی ، استفاده از تمثال های کذایی منتسب به ائمه اطهار (ع) و علم گردانی در مراسم عزاداری فراخواند.

وی با بیان این که خداوند متعال محبت ائمه اطهار (ع) و امام حسین (ع) را در فطرت انسان ها به ودیعه گذاشته خواستار پرهیز از هرگونه اعمال نظر شخصی در هدایت مردم برای بهره مندی از معنویات عزاداری شد.

وی از عزاداران خواست عظمت و عزت مراسم عزاداری را حفظ کرده و با ارتکاب به اعمال خرافی به دست دشمنان مکتب امام حسین (ع) برای حرافی از شبکه های مختلف ماهواره ای علیه این معنویات بهانه ندهند.

سرگرد سعید صابری فرمانده انتظامی نمین هم در این نشست خواستار رعایت نظم و انضباط در مراسم عزاداری و ایجاد ترافیک در معابر و خیابان های سطح شهر فراخواند و از آنها خواست از هرگونه اعمال وهن آلود در این مراسم پرهیز کنند.

با فرارسیدن محرم الحرام و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین ( ع ) جایجای شهرستان نمین غرق در عزا و ماتم شهادت آن حضرت شد.

بهمین مناسبت اهالی سوگوار و دسته های جات عزاداری محلات شهر نمین شب گذشته در مسجد الغدیر این شهر حضور یافته و در سوگ شهادت آقا و مولایشان به عزاداری و سینه زنی پرداخته و اشک ماتم ریختند.

مداحان هم با ذکر مصیبت های دشت کربلا و ترسیم صحنه هایی از رشادت و شجاعت حضرت ابوالفضل و امام حسین (ع) در مواجهه با دشمنان پرداخته و عزاداران را به فیض رساندند.

حجت الاسلام مستوفی یکی از روحانیان شهرستان هم با تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع) از شجاعت و ایثار حضرت عباس (ع) و مصیبت های حضرت زینب (س) در واقعه کربلا برای حاضران سخن گفت و مداحان را به تبیین واقعیت های دشت کربلا و پرهیز از افراط و تفریط در ستایش شخصیت و تشریح فضایل شهدای کربلا فراخواند.

وی آشنا کردن مردم با سیره امام حسین (ع) و دعوت عموم به تبعیت از راه و روش ائمه اطهار و شهدای کربلا را مهم ترین فلسفه برگزاری مراسم عزاداری دانست و از سخنرانان و مداحان خواست در این راستا بیشتر تلاش کنند.

به گزارش ایرنا٫ وی از عزادارن هم خواست از هرگونه اعمال خرافی و وهن آلود در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان برای حفظ ارزش و جایگاه عزاداری و احترام به شان و عظمت شهدای کربلا پرهیز کنند.