13911116000253_PhotoAساوالان خبر: کمال‌الدین پیرموذن اظهار داشت: با شناختی که بنده از این شخصیت انقلابی و مجاهد راه اسلام و ارزش‌ها دارم آشکار است که مرحوم عسکراولادی لحظه‌ای از این مسیر و همچنین تبعیت بی‌چون و چرا از ولایت فقیه غفلت نکرده و به مانند مردان بزرگ تلاش کرده است تا چهر‌ه‌ای از عظمت و نظام اسلامی را به نمایش بگذارد.

وی ادامه داد: عسکراولادی دارای شخصیتی شاخص در عرصه ولایت‌مداری و حرکت‌های اعتدال‌گرایانه و مبتنی بر رعایت اصول و اخلاق‌مداری در عرصه سیاسی اجتماعی و حتی فرهنگی بود و لحظه‌ای در مقابل مخالفان سیاسی‌اش از مدار و محور اخلاق و رعایت ارزش‌های اسلامی و انصاف و اعتدال خارج نشد.

این نماینده مجلس به روحیه همیشه پر نشاط عسگر اولادی در دفاع از انقلاب و دستاوردهای 34 ساله آن اشاره کرد و افزود: زحمات این شخصیت انقلابی در تاریخ پرفراز و نشیب این کشور به یادگار می‌ماند و نسل‌های آینده همیشه از مرحوم عسکراولادی به عنوان مجاهد شجاع و دارای کارنامه درخشان در عرصه تبعیت بی‌چون و چرا از ولایت فقیه یاد خواهند کرد.

پیرموذن خاطرنشان کرد: ما امروز در عرصه سیاست به چنین شخصیت‌های آگاه و روشن ضمیر نیاز داریم تا بتوانیم بیش از هر زمان دیگر در عرصه‌های مختلف توان و قدرت و عظمت جمهوری اسلامی ایران حتی در عرصه‌های جهانی و بین‌المللی را متجلی کنیم.

به گزارش فارس، وی به فعالیت ارزشمند مرحوم عسکراولادی در حزب موتلفه به عنوان قدیمی‌ترین تشکل سیاسی در کشور و همچنین پایه‌گذاری در شکل‌گیری کمیته امداد به عنوان یک نهاد حمایتی اشاره کرد و اذعان داشت: تمام زندگی مرحوم عسکراولادی دفاع از حق و حقوق محرومان، مظلومان و مستضعفان بود و در کنار آن آنچه که به مرحوم عسکراولادی چهره‌ای مجاهد و واقعی بخشید حرکت ارزشی در مسیر اعتلای اسلامی بود.