مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: بارش برف سنگین چهارشنبه گذشته در اردبیل ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خسارت برجای گذاشت.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

ساوالان خبر: مسعود امامی یگانه در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: بارش برف سنگین چهارشنبه گذشته در اردبیل ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خسارت برجای گذاشته است که این خسارت واقعا جبران‌ناپذیر بوده و بایستی برای جبران این خسارتها راهکارهای اساسی به کار گرفته شود.

وی افزود: بارش برف در اردبیل بیشتر بر درختان سطح شهر و سیم های برق خسارت وارد کرد که بر اساس برآورد اولیه و اعلام شرکت توزیع برق و شهرداری اردبیل این خسارت در سیمهای برق به میزان ۷ میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال و درختان سطح شهر هم ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
برف

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: خسارتهای وارده به سازمان مدیریت بحران و وزارت کشور توسط وزارت کشور ضمن هماهنگی با سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی جبران شده و اعتبار تخصیص خواهد یافت که امیدواریم بتوانیم به زودی این اعتبارات را در اختیار داشته باشیم.

امامی‌یگانه بیان کرد: شدت بحران در اردبیل به گونه‌ای بود که از تلاش تمامی نیروهای امدادی برای کمک‌رسانی در سطح استان اردبیل استفاده کردیم چرا که شدت بارش برف در فصل پاییز به این شکل کم‌سابقه بود که خوشبختانه با حل قطعی ۴۰۰ مورد٬ هم‌اکنون هیچ مشکل قطعی برق وجود ندارد.

برف

 

وی تصریح کرد: متاسفانه به دلبل کمبود تجهیزات از جمله بالابر و اره برقی بسیاری از مشکلات را متحمل شدیم که برای حل مشکلات در زمان سریعتر با هماهنگی استاندار اردبیل خواستار کمک آذربایجان شرقی شدیم و توانستیم بسیاری از مشکلات از جمله قطعی برق را حل نماییم.

انتهای پیام/