فرمانده انتظامی شهرستان اردبیل با اشاره به این که میزان دستگیری معتادان سال گذشته ۶۶۱ نفر بود، افزود: این میزان نشان دهنده افزایش اعتیاد در شهرستان است که نیازمند ارائه راهکارهای اساسی و اتخاذ تصمیمات مورد نیاز است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

سید داوود موسوی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اردبیل اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۱۱۶ معتاد متجاهر در شهرستان اردبیل دستگیر شدند که این میزان نسبت به سال گذشته ۶۴ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به این که میزان دستگیری معتادان سال گذشته ۶۶۱ نفر بود، افزود: این میزان نشان دهنده افزایش اعتیاد در شهرستان است که نیازمند ارائه راهکارهای اساسی و اتخاذ تصمیمات مورد نیاز است که به همین منظور باید مسئولان و دست‌اندرکاران مربوطه مشارکت و همکاری‌های همه‌جانبه‌ای با ما داشته باشند.

فرمانده انتظامی شهرستان اردبیل گفت: امسال میزان کشفیات مواد مخدر ۶ درصد افزایش یافته و به ۲۷۷ کیلوگر رسیده در حالی که این میزان سال گذشته ۲۶۰ کیلوگرم بود و طبق آمار به دست آمده کشفیات کل سال گذشته ۷۵۷ کیلوگرم است که نسبت به سال ۹۴ تغییر آن چنانی نداشته است.

موسوی بیان کرد: مبارزه با اعتیاد یکی از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است که در این زمینه باید اقدامات لازم و اساسی مبنای کار قرار داده شود و برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌های آسیب‌های اجتماعی در منطقه تداوم یابد تا بتوانیم در این زمینه به تمامی اهداف مورد نظر در ارتباط با بهبود وضعیت جامعه دست یابیم.

وی تصریح کرد: مبارزه با اعتیاد وظیفه تمامی آحاد جامعه است و ضروری است تمامی دستگاه‌ها در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر مشارکت داشته باشند تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

انتهای پیام/