حامد عاملی:

کاندیدای شهرداری اردبیل با اشاره به اینکه پارک بانوان احداث شده در شان بانوان اردبیل نیست، گفت: سیما و منظر شهر اردبیل در شان دارالارشاد و یک استان گردشگری نیست و باید این شرایط تغییر و تحولی جدی پیدا کند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

سید حامد عاملی در گفت‌وگو با ساوالان خبر اظهار کرد: اولین و مهمترین مسئله‌ای که در مدیریت شهری باید مورد توجه قرار گیرد توانمندسازی اقتصادی شهرداری است که با توجه به کم شدن ساخت و سازها و وضعیت درآمدی نامناسب شهرداری و وضعیت نامطلوب مالی دولت باید در جذب سرمایه‌گذاری‌ها و منابع پایدار مالی تلاشی جدی انجام داد.

وی با بیان اینکه برخی پروژه‌های مشارکتی در شهر اردبیل با ناکامی روبه‌رو شده و باید به احیای آنها تلاشی جدی انجام داد، ‌افزود: ما درکسب درآمد و اقتصاد مدیریت شهری با چالش‌ها و مشکلاتی روبه‌رو هستیم که باید با رفع آنها در میان مدت و بلند مدت برای تعیین تکلیف بدهی شهرداری و سر و سامان دادن به منابع مالی و تزریق منابع مالی جدید اقدامی اساسی انجام دهیم.

کاندیدای شهرداری اردبیل  با بیان اینکه رویکرد اقتصادی و جذب درآمدهای پایدار از جمله رویکردهای جدی شهرداری اردبیل محسوب می‌شود، عنوان کرد: ساماندهی مجموعه شهرداری نیز با تبدیل ساختار شهرداری به یک ساختار سیستماتیک مدنظر و مورد توجه ما است که امیدواریم در ارائه خدمات به مردم این سیستم کارآمد نقش مهمی را ایفا کند.

عاملی یادآور شد: شهرداری با یک سیستم ناکارآمد و گاه غیرسالم روبه‌رو است که در ارائه خدمات به مردم با مشکلات و نقص‌هایی مواجه می‌شود که ضرورت دارد در کنار ساماندهی نیروی انسانی و پرسنل شهرداری نسبت به آموزش و ارتقای توانمندی آنها در یک بستر سیستماتیک اقدام جدی را انجام داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ادامه داد: هوشمندسازی فعالیت‌ها در این مجموعه و در ارائه خدمات به مردم مسیر را برای رضایتمندی آنها فراهم کرده و از برخی غفلت‌ها و پشیمانی‌های بعدی جلوگیری می‌کند.

عاملی احیای بافت فرسوده شهری و همچنین توانمندسازی حوزه حمل و نقل را بسیار ضروری اعلام کرد و گفت: در بحث سیما و منظر شهری باید متناسب با لقب دارالارشاد اردبیل و توانمندی گردشگری سیما و منظر شهر تغییر پیدا کرده و در این زمینه فضای شهری را به یک فضای جذاب و بانشاط تبدیل کنیم.

وی افزود: باید در چهار ورودی شهر فضایی خاطره‌انگیز و دل‌انگیزی را به وجود آوریم که در این باب احداث چهار ورودی شهر مدنظر ما است تا سیما و منظر شهری ارتقا پیدا کند.

استاد دانشگاه‌های اردبیل با بیان اینکه در کنار توجه به عموم شهروندان باید بانوان از یک فضای مناسب نشاط و سرزندگی نیز در شهر بهره‌مند شوند، گفت: اصلا پارک بانوان احداث شده در شان بانوان اردبیل نیست چرا که در حریم این پارک مجوز احداث ساختمان‌های ۵ طبقه و مرتفع‌سازی داده شده است در حالی که هیچ سازگاری با فضای پارک بانوان ندارد و یا فرهنگ‌سرایی در این مجموعه احداث شده که ما همایش‌های مردانه را در آن برگزار می‌کنیم.

عاملی ضرورت توجه به کودکان و ایجاد فضای بانشاط برای آنها را در شهر ضروری اعلام کرد و افزود: احداث مجتمع‌های گردشگری و توریستی، انتقال پادگان و تبدیل این مکان به یک مجتمع توریستی و مفرح برای عموم مردم بسیار ضروری به نظر می‌رسد که در صورت کسب اعتماد شورای پنجم این برنامه‌ها را انجام خواهیم داد.

وی بیان کرد: باید متناسب با نام اردبیل که دارالارشاد و مهد تمدن، فرهنگ و کانون توجه گردشگران است این شهر تحولی اساسی پیدا کند تا بتوانیم با کسب درآمد بیشتر منافع شهر و شهروندان را تامین کنیم.

کاندیدای شهرداری اردبیل تک محوری، خودمحوری را در مدیریت شهری سم مهلک توصیف کرد و گفت: از ایده‌ها، طرح‌ها و برنامه‌های نو در تحول شهری استقبال می‌کنیم و قطعا از نظرات مشاوران و اهالی فرهنگ و هنر نیز در این حوزه استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام/