عباس کریمی

یکی از کاندیدای شهرداری اردبیل با اشاره به اینکه، در چهار ورودی شهر اردبیل چهار دروازه بهشت احداث خواهد کرد گفت: تلاش خواهیم کرد تا اردبیل را به کارگاه جذب سرمایه‌گذاری و سازندگی تبدیل کنم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

عباس کریمی در گفت‌وگو با ساوالان خبر اظهار کرد: بنده از همت و تلاش خبرنگاران در پوشش برنامه‌های ارائه شده از سوی کاندیداهای شهرداری اردبیل قدردانی می‌کنم تا زمینه انتخاب یک شهردار توانمند با همکاری افکار عمومی، رسانه‌ها و مطبوعات فراهم آید.

وی رویکرد اصلی خود را در تصدی مسئولیت شهرداری اردبیل جنبش اقتصادی و سرمایه‌گذاری در اردبیل اعلام کرد و گفت: ما اگر بتوانیم نسبت به جذب سرمایه‌گذاران برای تحول شهری اقدام کنیم قطعا با این برند می‌توانیم نشاط اجتماعی، توسعه فرهنگی، رفاه و امنیت را برای مردم رقم بزنیم.

مشاور اقتصادی استانداراردبیل با یادآوری اینکه تنها راه برون رفت از بدهی‌های کلان شهرداری و وضعیت ناپایدار درآمدی جذب سرمایه‌گذاری و توجه به این برند خاص است، افزود: قطعا با این رویکرد و شعار قادر خواهیم بود در پروژه‌های بزرگ جذب سرمایه‌گذار توانمند را شاهد باشیم تا اقتصاد شهری استان اردبیل متحول شود.

کریمی از راه‌اندازی دفتر سرمایه‌گذاری شهرداری اردبیل در تهران برای جلب نظر سرمایه‌گذاران خبر داد و یادآور شد: با این اقدام سعی خواهیم کرد سرمایه‌گذاران خارج از استان را نیز که سرمایه‌های کلان و هنگفتی دارند به استان جذب کرده و در کنار آن با برگزاری همایش‌های بزرگ سرمایه‌گذاری فضای توسعه شهر را با همین محوریت فراهم کنیم.

مدیر سابق سرمایه گذاری استانداری اردبیل با بیان اینکه شورابیل و بالیقلو چای اردبیل از ظرفیت‌های عظیم برای جذب سرمایه‌گذار به ویژه در حوزه توریستی  و گردشگری است، گفت: ما به راحتی می‌توانیم با جذب سرمایه‌گذاران فعال و بنام کشوری و استانی زمینه سرمایه‌گذاری در این دو مجموعه فاخر و عظیم را فراهم کنیم.

کریمی به فعالیت‌های حوزه فرهنگی با رویکرد ارتقای نشاط اجتماعی و توسعه فرهنگسراها در مناطق مختلف شهر اشاره کرد و افزود: ما سعی خواهیم کرد در ورودی دروازه آستارا یک مجتمع بزرگ با ظرفیت بیش از مجتمع فدک احداث کنیم تا در ورودی شهر این مجموعه بتواند به یک فضای مناسب فعالیت‌های هنری، فرهنگی و همچنین تفریحی و توریستی تبدیل شود.

مدیر کل سابق غله استان اردبیل با بیان اینکه در چهار ورودی شهر اردبیل چهار دروازه بهشت احداث خواهد کرد و گفت: ما باید تلاش کنیم تا سیما، منظر و چهره کریح شهر را به ویژه در ورودی‌ها تبدیل به یک فضای جذاب و بانشاط کنیم چرا که اردبیل هنوز نتوانسته است به جایگاه ارزشمند و منزلت واقعی خود به عنوان دارالارشاد با یک تمدن عظیم دست پیدا کند.

کریمی سهولت در عبور و مرور و تسهیل حمل و نقل شهری را با استفاده از شیوه‌های مناسب حمل و نقل رایج در دنیا یادآور شد و گفت: ما تا زمانی که نتوانیم از ظرفیت بخش غیردولتی، نخبگان، اندیشمندان و بزرگان شهر در فرایند توسعه استفاده کنیم قطعا شرایطمان بهتر از این نخواهد بود.

وی ضرورت توجه جدی به حوزه سرمایه‌گذاری را یادآور شد و گفت: اردبیل را باید به کارگاه سرمایه‌گذاری و سازندگی تبدیل کنیم و در این زمینه برون‌سپاری بسیاری از خدمات شهرداری، رفاه و امنیت و آرامش مردم را به همراه خواهد داشت.

کاندیدای شهرداری اردبیل احداث سرویس‌های بهداشتی و همچنین مکان‌های گردشگری متعدد با جذابیت‌های خاص و احداث مجتمع‌های تجاری و خدماتی را در سطح شهر با رعایت اصول اساسی در تامین پارکینگ یادآور شد و گفت: در یک حرکت جدید سعی خواهیم کرد تا با راه‌اندازی مانیتورینگ یک مدیریت کنترل را در پروژه‌ها ایجاد کنیم تا سرمایه‌گذاران با انگیزه مضاعف بتوانند پروژه‌های خود را اجرایی کنند.

کریمی تصریح کرد: برای صرفه‌جویی در هزینه و وقت با استفاده از این اتاق مانیتورینگ و کنترل سعی‌مان بر این خواهد بود تا تمام تحولات شهری و طرح‌های اجرایی بخش خصوصی را به دقت مورد رصد و کنترل قرار دهیم که قطعا در این زمینه از همکاری صاحبان فکر و برنامه نیز استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام/