سوالی که پیش میاید که آیا با انصراف دادن زنجانی که دارای چهار رای صد در صدی در بین اعضای شورا بود به چهار رای لطف اللهیان اضافه خواهد شد؟


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

از زمان ثبت نام کاندیداها چیزی که در نگاه تحلیل گران عیان بود نقش پوششی بازی کردن بعضی از کاندیداها بود.

از همان اول از بین ۱۶ نفر تقریبا ۵نفر گزینه های اصلی به چشم میخورد ،که با کناره گیری دو تن از آنها سه نفر گزینه اصلی باقی مانده است. کناره گیری زنجانی حمایتی بود از یار قدیمی خود دکتر لطف اللهیان و البته کسب محبوبیت برای خود برای روزهای مهم و جایگاههای بالاتر، از آنطرف انصراف علی نظری نشان میدهد که میخواهند گزینه های اصلی رقابت سنگینی در صحن شورا داشته باشند ،که به نظر میاید عاملی مورد حمایت این انصراف بوده باشد، و نفر سوم هم که عباس کریمی تقریبا پوششی نداشت.

آنچه واضح است زنجانی بیشتر از علی نظری در بین اعضای شورا رای داشت و در صورت عدم انصراف از رقیبان اصلی و پای فینال بود.

حال سوالی که پیش میاید که آیا با انصراف دادن زنجانی که دارای چهار رای صد در صدی در بین اعضای شورا بود به چهار رای لطف اللهیان اضافه خواهد شد؟

پیش بینی ها بر این است که با توجه به لیست اصلاح طلبان و امید این اتفاق رخ میدهد و دکتر لطف اللهیان به عنوان شهردار اردبیل معرفی خواهد شد.

در حال حاظر با وجود سه گزینه اصلی به نظر میاید دو گزینه لطف اللهیان و عاملی برای تصدی گری میز شهرداری در نهایت منتظر آرای اعضای شورا باشند، و حتی اگر عاملی بتواند یک یا دو رای دیگر را برای خود جذب کند باز لطف اللهیان با ۶رای شهردار اردبیل خواهد شد ولا اینکه اتفاقی دیگر بیافتد.

ساعت ۶ بعد ظهر چهارشنبه همه ی نگاه ها به ساختمان شهید وثیق مقدم خواهد بود و تک تک اعضای شورا در محک و امتحان زیر چشمان رسانه ها و مردم قرار خواهند گرفت و تکلیف شهردار اردبیل روشن خواهد شد.

انتهای پیام/اردبیل نوپا