بخشدار مرکزی خلخال گفت: به علت تعلل سرمایه گذار بخش خصوصی در اجرای پروژه گردشگری تفرجگاه اندبیل این منطقه نمونه گردشگری شهرستان همچنان در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

احمد قنبری در همایش روسای شوراهای اسلامی بخش مرکزی خلخال افزود: پس از گذشت پنج سال از واگذاری ۱۱ هکتار از اراضی ملی تفرجگاه اندبیل خلخال به سرمایه گذار بخش خصوصی جهت ایجاد امکانات گردشگری در این منطقه زیبا و نمونه گردشگری به دلیل تعلل سرمایه گذار در اجرای پروژه این تفرجگاه همچنان فاقد امکانات رفاهی و تفریحی مورد نیاز گردشگران است.

وی گفت: در سال گذشته به علت تعلل سرمایه گذار مجری طرح گردشگری تفرجگاه میرعادل بولاغی اندبیل در انجام تعهدات خود پروژه واگذاری شده از وی خلعیت و دوباره به پیشنهاد مرکز استان به این سرمایه گذار واگذار شد که پس از واگذاری مجدد طرح نیز این سرمایه گذار همچنان به کار کم کاری و تعلل در اجرای پروژه و ایجاد امکانات مورد نیاز گردشگری در این منطقه ادامه می دهد.

قنبری اظهار کرد: برخلاف تفرجگاه اندبیل با پایان یافتن فاز اول پروژه گردشگری و ایجاد زیرساخت های گردشگری و برخی از امکانات رفاهی و تفریحی در تفرجگاه ازناو خلخال از سوی بنیاد مسکن استان اردبیل تاکنون ۲۰ سرمایه گذار بزرگ برای ایجاد امکانات گردشگری از جمله احداث تله کابین ، زیپ لاین، اتوبوس هوایی و سایر امکانات مورد نیاز گرشگران اعلام آمادگی کرده اند.

او افزود: هم اکنون ۲ طرح بزرگ اقامتی و گردشگری از جمله احداث قصرهای چوبی از سوی ۲ سرمایه گذار بخش خصوصی در این منطقه در حال اجرا است.

وی گفت: فاز دوم ایجاد زیرساخت های گردشگری از جمله آبشار مصنوعی تفرجگاه ازناو نیز به ارتفاع ۲۵۰ متر نیز هم اکنون از سوی بنیاد مسکن استان اردبیل در حال احداث و تکمیل است.

وی اظهار کرد: اجرای طرح اصلاح نژاد دام در دامداری های سبک و سنگین روستاهای این بخش ضمن کاهش هزینه نگهداری دام موجب افزایش درآمد حاصل از افزایش راندمان تولید شیر و گوشت قرمز در دامداری ها ، جایگزینی ارقام کشاورزی جدید و مقاوم در مقابل سرما نیز سبب افزایش قابل توجه درآمد کشاورزان و کاهش میزان خسارات در منطقه و رونق دامداری ، کشاورزی و باغداری شهرستان در سال های اخیر شده است.

بحشدار مرکزی خلخال با توصیه به روسای شوراهای اسلامی روستاهای این بخش به همکاری با مسوولان دستگاه های اجرایی و دهیاران در توسعه و عمران روستایی گفت: وحدت و همدلی مسوولان شهرستان همواره موجب رونق اقتصادی و اجتماعی در روستاها شده است.

انتهای پیام/