فرماندار پارس آباد با اشاره به اینکه سرعت گیرها در راستای کاهش سرعت و تصادفات است، تصریح کرد: سرعت گیرهای سطح شهر پارس‌آباد باید استاندارسازی و رنگ آمیزی شود تا زمینه آزار رانندگان و خسارت به اتومبیل‌ها در سطح شهر نشود و نارضایتی همشهریان را فراهم نکند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

فرماندار شهرستان پارس‌آباد از سازماندهی ورودی‌های شهر پارس‌آباد خبر داد و گفت: زیباسازی این ورودی‌ها جزو برنامه‌ها و طرح‌های اولویت‌دار شورای ترافیک شهرستان است و اعتبارات لازم داده تخصیص می‌شود.

اکبر صمدی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان پارس‌آباد اظهار داشت: تدابیر و تمهیدات لازم برای کنترل ترافیک شهری به مناسبت بازگشایی مدارس و فرارسیدن ماه محرم به ویژه برپایی دستجات عزاداری توسط شورای هماهنگی ترافیک شهرستان اتخاد شده و به ایستگاه‌های صلواتی که در طول ماه محرم در سطح شهرستان دایر می‌شود توسط اداره تبلیغات اسلامی و شهرداری مجوز صادر خواهد شد تا شاهد افزایش ترافیک در سطح شهرستان نباشیم.

رئیس شورای هماهنگی ترافیک شهرستان پارس‌آباد با بیان اینکه از هر محلی که شهرداری از آن درآمد داشته باشد جزو محدوده شهری است و باید خدمات شهری در این مناطق هم عادلانه تقسیم شود، از سازماندهی ورودی شهر از مسیر آغدام و اجیرلو خبر داد و گفت: زیباسازی این ورودی‌ها جزو برنامه‌ها و طرح‌های اولویت‌دار شورای ترافیک شهرستان است و اعتبارات لازم داده تخصیص می‌شود.

صمدی بیان کرد: علاوه بر سازماندهی و مناسب‌سازی ورودی شهرستان، درختکاری از مسیر شهر پارس‌آباد تا آغدام و فرودگاه را در زیباسازی مسیرهای منتهی به شهر بسیار موثر بوده و جزو تاکیدات نماینده ولی فقیه در استان است که هماهنگی لازم با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل برای کشت نهال در این مسیر انجام شده است.

وی تصریح کرد: سرعت گیرهای سطح شهر پارس‌آباد باید استاندارسازی و رنگ آمیزی شود چرا که طراحی این سرعت گیرها در راستای کاهش سرعت و تصادفات است و باید همه این سرعت گیرها بر اساس اصول و اندازه‌های مشخص طراحی شود تا زمینه آزار رانندگان و خسارت به اتومبیل‌ها در سطح شهر نشود و نارضایتی همشهریان را فراهم نکند.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد با اشاره به ترافیک موجود در هسته مرکزی شهر پارس‌آباد، سازماندهی دستفروشان و ایستگاه‌های حمل و نقل روستایی و تاکسیرانی را جزو برنامه‌های موثر در کاهش ترافیک دانست و افزود: تعیین محل استقرار دستفروشان و ایجاد بازارهای روز و هفتگی برای کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر پارس‌آباد لازم است که عملیات جمع‌آوری سد معبر در سطح شهر انجام می‌شود.

انتهای پیام/