یوسف احمدی، معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: بیش از ۸۳ درصد کل جمعیت استان اردبیل در سال ۹۵ با سواد شده اند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

یوسف احمدی، معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: بیش از ۸۳ درصد کل جمعیت استان اردبیل در سال ۹۵ با سواد شده اند و این آمار هم اکنون نیز در سال جاری افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه نسبت به چهار دهه درصد باسوادی بیش از ۵۰ درصد افزایش داشت، تصریح کرد: میزان مردان با سواد بیش از ۸۸ درصد و در زنان بیش از ۷۷ درصد است.

احمدی با تاکید بر اینکه طرح مراکز یادگیری محلی، طرح خواندن با خانواده، طرح حلقه های کتابخوانی و طرح آموزشی اولیای بی سواد دانش آموزان چهار شیوه عملی برای باسوادی در قالب های مختلف اجرا می شود، خاطر نشان کرد: طرح آموزش مقدماتی رایانه که با همکاری دفتر منطقه ای یونسکو و طرح آموزش عملی نماز با عوان «کلید بهشت» از دیگر برنامه های آموزشی برای سوادآموزان است.

این مقام مسئول با یادآوری این مطلب که پاداش قبولی برای سواد آموزان از سوی دولت از جمله طرح های تشویقی است، اظهار داشت: قدر مطلق بی سوادی در گروه سنی ۶ ساله و بالاتر از ۵۲۶ هزار در سال ۱۳۵۵ به ۱۹۲ هزار نفر در سال ۱۳۹۵ کاهش داشته است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان اردبیل با اعلام این مطلب که دوره های سواد آموزی، تحکیم و انتقال در سال جاری تا آبان و آذر ماه به اتمام می رسد، عنوان کرد:‌ این دوره ها در شش شیوه آموزشی اجرا می شود که انتخاب بر عهده سوادآموزان با توجه به شرایط آنها است.

انتهای پیام/شبستان