یک فعال فرهنگی در بیله سوار اظهار داشت: عدالت اجتماعی که مسوولان از آن دم می زنند باید به گونه ای باشد که حداقل اهالی بتوانند در مرکز هر شهرستانی از امکان سینما بهره مند باشند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 مالک یوسفی از فعالان فرهنگی و اجتماعی شهرستان بیله‌سوار در خصوص لزوم احداث سینما در شهرستان بیله سوار و اینکه چرا این شهرستان از این امکان محروم است، اظهار داشت: عدالت اجتماعی که مسوولان از آن دم می زنند باید به گونه ای باشد که حداقل اهالی بتوانند در مرکز هر شهرستانی از امکان سینما بهره مند باشند.

وی گفت: در هر حال هر چند ایجاد سینما نیازمند برخی امکانات خاص است اما با توجه به وجود زیرساخت هایی همچون مجتمع های فرهنگی و هنری می توان شرایط پخش فیلم را ایجاد کرد.

این فعال فرهنگی افزود: با توجه به فضای مسموم این روزها و تلاش دشمنان و بانیان فرهنگ‌ غربی برای نفوذ به قلب اسلام و به ویژه کشور ما ایران و اینکه راه‌های نفوذ فرهنگی دشمنان آن چنان پیچیده و نرم است لذا در نگاه نخست شاید بسیاری از مردم و به ویژه جوانان و نوجوانان این گونه فرهنگ‌ها و رفتار را مخالف فرهنگ‌ اسلامی کشور ندانند که این همان خواسته دشمن است.

وی افزود: اما راه مقابله با نفوذ دشمنان نیز دقیقا باید از طریق برنامه‌های فرهنگی و اسلامی که پیوند عمیقی نیز با افکار مردمی دارد بسته شود و لذا سینما یکی از راه هایی است که عرصه را برای جولان دادن فرهنگ مهاجم غربی تنگ می‌کند.

یوسفی اظهار امیدواری کرد: مسوولان شهرستان به ویژه نماینده مردم بیله سوار در مجلس که عضو کمسیون اجتماعی مجلس است با تدابیر و رایزنی های خود با وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه ایجاد و یا احداث سینما را در این شهرستان مرزی فراهم آورد.

انتهای پیام/