رقابت مابین حامد عاملی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و حمید لطف اللهیان شهردار سابق اردبیل، لطف اللهیان با هشت رای از ۱۱ رای ماخوذه در مقابل سه رای عاملی شهردار اردبیل شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حمید لطف اللهیان با کسب ۸ رای بعنوان شهردار اردبیل انتخاب شد.

در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل منتخبین دور پنجم شورای شهر اردبیل با اکثریت آرا از بین ۱۳ کاندیدای شهرداری اردبیل حمید لطف اللهیان را که پیش از این نیز شهردار اردبیل بود به عنوان شهردار انتخاب کرده تا مدیریت شهر اردبیل را به او بسپارند.

یش از رأی‌گیری، جواد زنجانی و علی نظری شیخ احمد از نامزدی شهرداری اردبیل استعفا داده بودند.

در این جلسه بعد از بررسی ۱۶ نامزد شهرداری در نهایت چهار گزینه شامل آقایان محبوب تیزپاز نیاری، عباس کریمی، حامد عاملی و حمید لطف اللهیان به عنوان گزینه های نهایی شهرداری اردبیل مورد بررسی قرار گرفتند.

 

در نهایت در رقابت مابین حامد عاملی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و حمید لطف اللهیان شهردار سابق اردبیل، لطف اللهیان با هشت رای از ۱۱ رای ماخوذه در مقابل سه رای عاملی شهردار اردبیل شد.

دکتر حمید لطف اللهیان که سابقه بیش از دو سال مدیریت شهر اردبیل را دارد با ارائه برنامه ای جامع که در آن بر تقدم فعالیت های فرهنگی نسبت به فعالیت های عمرانی و خدماتی تاکید شده بود قصد دارد پروژه های نیمه تمام را با همراهی شورای شهر تکمیل و راه اندازی کند.

 

روند انتخاب شهردار جدید اردبیل به شرح زیر بود:

خبرنگاران وحتی اقشار مختلف مردم از جلسه انتخاب شهردار اردبیل استقبال کرده تاجایی که تمام ظرفیت صحن علنی شورا پر شده است.

در ابتدا ریس شورای شهر اردبیل گفت: این نظارت از آن جهت مهم است تاحقی ازکسی ضایع نشود.

*ابتدا از بین ۱۳ کاندیدای شهرداری اردبیل چهار گزینه انتخاب شد، برای این منظور برگه‌های رای گیری برای انتخاب ۴ نفر در بین اعضای شورا توزیع شد.

*اعضای شورای شهر اردبیل بااکثریت آرا تصویب کردند تا آرا ۴نفر اول بعنوان منتخب مرحله اول شهرداری اردبیل قرائت واعلام عمومی نشود.

*علیرضا غربیی پیشنهاد دا د تا رای گیری در محل ثابت ودرقالب صندوق تعبیه شده باشد که این پیشنهاد رای نیاورد.

* رای گیری مخفی برای قرار گرفتن در لیست نهایی درجلسه رسمی ظن وگمان ها را از آرا شورا بالا برده است.

* ریس شورا اسامی ۴منتخب را براساس حروف الفبا تیزپاز، عاملی، کریمی ولطف اللهیان اعلام کرد.

* آرا توسط خانم رویا کنعانی، دبیر اول شورا به رئیس شورا اعلام شد .

*با رای اعضای شورا لطف اللهیان، عاملی، تیزپاز، کریمی چهار نفری بودند که بیشترین رای را به خود اختصاص دادند که شهردار جدید اردبیل یکی از این چهار نفر بود.

*لطف اللهیان با کسب ۸ رای از ۱۳ رای اعضای پارلمان محلی شهر اردبیل، شهردار این شهر شد.

*در صحن شورا تعداد اشخاص عادی و طرفداران کاندیداهای شهرداری اردبیل و غیر خبرنگار بیشتر از تعداد خبرنگاران بود.

انتهای پیام/