حضور وزیر راه و شهرسازی در استان اردبیل بهترین فرصت برای بیان کاستی ها و درخواست مطالبات بود، هر چند تنی چند از نمایندگان در این جلسه غایب بودند، ولی نمایندگان حاضر نیز درخواست هایی از وزیر راه و شهرسازی داشتند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

عباس آخوندی شامگاه امروز در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار محدوده ها و محله های هدف اردبیل که در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد، میهمانان اردبیلی بود.

نمایندگان در این جلسه درخواست هایی را از وزیر راه و شهرسازی داشتند که بدینگونه است.

نماینده گرمی: حمایت از مهاجرین تعطیل شود

میر حمایت میرزاده از وزیر راه وشهرسازی خواست تا ساخت کمربندی در شهرهای کوچک را تعطیل وبجای دامن زدن به حاشیه نشینی به تقویت محله های مادری و پدری توجه کنند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ساماندهی رودخانه داخل شهر گرمی آرزوی مردم این شهرستان است که هنوز این رودخانه ساماندهی نشده است.

وی با اشاره به این که شهرستان گرمی از نبود جاده‌های مناسب رنج می‌برد افزود: برخی از مردم پار‌س‌آباد و بیله‌سوار حاشین‌نشین هستند.

نماینده خلخال: پیرترین راه کشور را تکمیل کنید

بشیر خالقی گفت: ساخت محورپونل قدمت ۵۰ساله دارد وتکمیل آن به آرزوی دیرین مردم منطقه است.

وی در جلسه با وزیر راه افزود: قلعه باشی خلخال به غده سرطانی تبدیل شده وهیچ کس حاضر به ساماندهی این منطقه نیست.

نماینده خلخال و کوثر افزود: بدنبال مهاجرت گسترده از خلخال جمعیت این شهر به ۸۶هزار نفر کاهش یافته وبااین روند باید طی سالهای آینده کلید شهر را تحویل استانداری اردبیل دهیم.

نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه آسفالت راه‌های روستایی شهرستان خلخال و کوثر مناسب نیست و روستاهای این شهرستان‌ از نبود آسفالت و جاده‌های مناسب رنج می‌برند که این موضوع برنامه‌ریزی دولتمردان را می‌طلبد.

خالقی تصریح کرد: شهرستان خلخال تاکنون متاسفانه مورد بی‌مهری‌های فراون در حوزه راهسازی قرار گرفته

ریس مجمع نمایندگان اردبیل: باتفکیک وزارت راه وشهرسازی مخالفیم

صدیف بدری ریس مجمع نمایندگان استان اردبیل در جمع وزیر راه وشهرسازی از دولت خواست تا لایحه تفکیک را پس بگیرند چراکه راه ومسکن دومقوله جداناپذیراست.

وی با اشاره به این که راه و شهرسازی دو مقوله‌ای جدانشدنی است افزود: این دو همیشه در کنار هم بوده و می توانند به همراه هم پیشرفت و توسعه را به همراه داشته باشند.

نماینده اردبیل، یکی از مطالبات مردم استان را ساماندهی ورودی‌های شهر اردبیل دانست.

میدان وحدت و ایثار اردبیل تبدیل به قتل‌گاه شده است

رضا کریمی با اشاره به اینکه متاسفانه در میدان وحدت و ایثار شاهد تصادفات زیادی هستیم،اظهار داشت: متاسفانه میدان وحدت و ایثار اردبیل هم‌اکنون به قتل‌گاه تبدیل شده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین گفت: در حال حاضر ورودی شهر اردبیل متناسب با فرهنگ اردبیل نیست که انتظار داریم وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی این ورودی اقدامات اساسی و ویژه انجام دهد.

کریمی در پایان خواستار افزایش اختصاص قیر رایگان به شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین شد.

انتهای پیام/