phpThumb.phpساوالان خبر: همزمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی یک‌هزار نسخه کتاب بین مسافران اتوبوس بین شهری نمین – اردبیل توزیع شد تا مسافران وقت خود را با خواندن کتاب پر کنند.

در این حرکت نمادین که همزمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی انجام شد، کتاب‌های آموزنده و سرگرم‌کننده بین مسافران مسیر نمین – اردبیل توزیع شد تا آنها وقت فراغت خود را در مسیر 25 کیلومتری اردبیل – نمین با مطالعه و خواندن کتاب سپری کنند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نمین هدف اصلی از این حرکت را توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش سرانه مطالعه در حوزه‌های مختلف اعلام کرد و اظهار داشت:‌ تا زمانی که مردم به کتاب روی نیاورند و ایام فراغت خود را با انیس واقعی، کتاب پر نکنند امکان توسعه فرهنگی و علمی در جامعه به وجود نمی‌آید.

محمد فتحی تصریح کرد: به جای گرایش به سرگرمی‌های بی‌فایده بهتر آن است که وقت فراغت خود را با کتاب پر کنیم تا زمینه‌ای فراهم آید که بر اطلاعات خود افزوده و نیاز اصلی خودمان را به برنامه‌های فرهنگی و مطالعه برطرف کنیم.

وی استقبال اهالی نمین را از این حرکت نهاد کتابخانه‌های عمومی و شهرداری این شهر یادآور شد و خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی ایستگاه مطالعه در اتوبوس‌ها امکان بهره‌مندی هموطنان از کتاب و مزایای آن فراهم می‌آید.

در گرامیداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی نمایشگاه کتابی نیز در نمین گشایش یافت.

در این نمایشگاه که یک‌هزار و 500 نسخه کتاب در موضوعات مختلف به نمایش گذاشته شده علاقه‌مندان می‌توانند در کنار بازدید از آن با 10 درصد تخفیف کتاب مورد علاقه خود را خریداری کنند.

این نمایشگاه به مدت پنج روز دایر بوده و بهترین محل برای حضور علاقمندان به کتاب است تا از کتاب‌های متنوع در حوزه‌های مختلف استفاده کرده و از این توانمندی بهره ببرند.

در سایر شهرهای استان اردبیل نیز در گرامیداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی برنامه‌های متنوع برگزار شد.

به گزارش فارس، در شهرستان سرعین نیز براساس اعلام مسئولان قرار است بیش از یک‌هزار نفر به صورت رایگان به عضویت کتابخانه‌های عمومی این شهرستان درآیند.