پیرو پیش آگاهی اول آبان باتوجه به ادامه کاهش فشار از ۱۰۱۲ در شنبه شب به ۹۹۴ هکتوپاسکال در ظهر هشتم آبان انتظار شدت یافتن باد جنوب غرب و وقوع متناوب طوفان گرمیج را در منطقه در این بازه زمانی داریم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

الگوی کنونی نشان می دهد از ۱۱ تا پایان آبان شاهد آغاز بارش های موثر و نفوذ متناوب سیستم ها به منطقه خواهیم بود. در این بازه زمانی دست کم پنج موج ؛ اردبیل را در بر می گیرد که هرچند نعمت است ولی به خاطر همراهی اکثر آنها با سرما می تواند سبب ایجاد اختلال در زندگی ساکنان منطقه شود.

برف و سرما از ۱۵ آبان

یکشنبه تا عصر دوشنبه (۸ آبان) طوفان با بیشینه سرعت آن در ظهر و عصر یکشنبه ۹۵ کیلومتر ؛ اولین ساعات سحرگاه تا سپیده دم دوشنبه ۱۰۵ کیلومتر و ظهر و عصر دوشنبه ۱۱۸ کیلومتر در ساعت. احتمال زیاد خسارت به مبلمان شهر ؛ شاخه درختان ؛ دیوارهای غیرمقاوم ؛ تابلوها و شیشه ها دور از انتظار نیست.

از روز سه شنبه ۹ تا چهارشنبه ۱۰ آبان براثر تغییرات متناوب فشار در اکثر ساعات ؛ گاهی وزش گرمیج و گاهی باد شمالشرق و به موازات آن گرما و برودت هوا را شاهد خواهیم بود.

پنجشنبه ۱۱ تا جمعه ۱۲ آبان از ظهر پنجشنبه به تدریج ابری و مه آلود ؛ کاهش دما و آغاز باران. انتظار ناپایداری ها در اکثر نقاط استان ولی شدت آن در شرق اردبیل. در بلندی های بالای ۱۵۰۰ متر به شکل برف است.

شنبه ۱۳ تا دو شنبه ۱۵ آبان اغلب ابری و مه آلود ؛ در اردبیل گاهی باران ریزه و در شرق منطقه بارش خفیف برف و باران گزارش شده است.

دوشنبه ۱۵ تا چهارشنبه ۱۷ آبان : انتهای جنوبی ناوه عمیق با منشاء اسکاندیناوی پس از گذر از دریای سیاه به خاطر ریزش هوای سرد شمال تقویت شده و سبب بارش متناوب برف در کرانه های غرب خزر و اردبیل خواهد شد. تمرکز بارش ها در شرق و تا اندازه ای مرکز اردبیل است.

چهارشنبه ۱۷ تا سه شنبه ۲۳ آبان در اکثر ساعات ابری و مه آلود و هوا سرد و احتمال بارش خفیف برف به خصوص در بلندی های شرق اردبیل.از اواخر ۱۸ آبان ناپایداری ها تقویت شده و بارش برف و کولاک منطقه را در بر می گیرد که دست کم تا ۲۳ آبان ادامه می یابد.

خبرنگار: مسعود وسیله

انتهای پیام/