وضعیت نامناسب جاده سرعین - آلوارس که به پیست اسکی آلوارس در دامنه کوه سبلان منتهی می‌شود، موجب انتقاد گردشگران و علاقمندان به ورزش‌های زمستانی شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

وضعیت نامناسب جاده سرعین – آلوارس که به پیست اسکی آلوارس در دامنه کوه سبلان منتهی می‌شود، موجب انتقاد گردشگران و علاقمندان به ورزش‌های زمستانی شده است.

به رغم وعده‌های مسئولان جهت رونق گردشگری زمستانی جاده منتهی به پیست اسکی و تله سیژ آلوارس با وجود اینکه سال‌ها است وضعیت نامناسبی دارد اما این مسیر کوتاه بهسازی نمی‌شود.

این در حالی است که تمامی مسئولان متفق‌القول به ضرورت توسعه گردشگری زمستانی استان اردبیل تأکید دارند و معتقدند بخش قابل توجهی از ظرفیت گردشگری اردبیل، در گردشگری زمستانی متمرکز بوده و تاکنون ناشناخته مانده است.

فرماندار سرعین با پذیرش انتقادهای مطرح شده در خصوص وضعیت نامناسب راه ارتباطی سرعین به آلوارس به ضرورت بهسازی آن تأکید کرد.

عاطف ناصری تصریح کرد: برخی گلایه‌ها از وضعیت این محور مواصلاتی پذیرفته است و تأکید ما بهسازی این جاده است.

وی افزود: عملیات بهسازی در بخش‌های مختلف جاده آغاز شده بطوریکه در داخل روستای آلوارس یک کیلومتر آسفالت‌ریزی شده و بالاتر از آلوارس لکه‌گیری، خط‌کشی و نصب تابلو انجام شده است.

فرماندار سرعین با بیان اینکه بازسازی پنج کیلومتر از جاده از سوی راه و شهرسازی در دستور کار است، یادآور شد: البته به دلیل شرایط جوی نامناسب امسال به اتمام نمی رسد و از سال آینده عملیاتی می‌شود.

ناصری تأکید کرد: بهبود زیرساخت‌ها برای رونق گردشگری زمستانی قویاً دنبال می‌شود و در نظر داریم جاده ارتباطی سرعین به آلوارس را نیز به شکل مناسبی بهسازی و بازسازی کنیم.

انتهای پیام/مهر