پوشش برفی برای زمین های عریان اردبیل و قسمت وسیعی از این استان ، نعمت ارزنده ای است ولی پیرو پیش آگاهی قبل احتمال بروز اختلال و مشکلات براثر طوفان و بوران برف طی روزهای آینده در منطقه وجود دارد. پیش بینی: با ادامه ی روند کاهش فشار به ۹۹۵ هکتوپاسکال در سطح زمین ؛ […]


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

پوشش برفی برای زمین های عریان اردبیل و قسمت وسیعی از این استان ، نعمت ارزنده ای است ولی پیرو پیش آگاهی قبل احتمال بروز اختلال و مشکلات براثر طوفان و بوران برف طی روزهای آینده در منطقه وجود دارد.

پیش بینی: با ادامه ی روند کاهش فشار به ۹۹۵ هکتوپاسکال در سطح زمین ؛ وزش طوفان گرمیج با بیشینهء سرعت ۱۰۵ کیلومتر در ساعت طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در منطقهء مرکزی استان اردبیل شامل اردبیل ؛ مشگین شهر ؛ نمین ؛ نیر ؛ سرعین و گرمی می تواند متجر به بروز خسارت به شاخه های درختان و مبلمان شهری شود.

از شامگاه ۱۵ آذر ؛ پیشانی ناوهء عمیق که اکنون روی شرق اروپا و غرب دریای سیاه مستقر است به مرزهای شمال استان اردبیل رخنه می کند. با نفوذ جبههء سرد ؛ باران در جلگهء مغان و برف از بلندی های شرق اردبیل از سحرگاه پنجشنبه آغاز و همراه با کولاک به اردبیل و سایر نقاط این استان گسترش و تا عصر جمعه ادامه می یابد.

طی روزهای ۱۸ و ۱۹ آذر سرمای انتهای سیستم در ایستگاههای سردسیر تا منفی ۱۸ درجهء سلسیوس (سانتیگراد) رسیده و سبب یخبندان و نیز کولاک برف براثر باد شدید در گذرگاههای نقاط مرکزی و جنوبی استان اردبیل می شود. هرگونه تغییر در الگوی جوی روزهای آیندهء استان اردبیل در کوتاهترین زمان ممکن به آگاهی می رسد.

خبرنگار: مسعود وسیله

انتهای پیام/