شهردار اردبیل در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با اشاره به آماده سازی زیرساخت های یک شهر هوشمند، از مشارکت بخش خصوصی برای راه اندازی شهر هوشمند خبر داد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حمید لطف اللهیان در جلسه شورای شهر اردبیل که در صحن علنی این شورا برگزار شد اظهار کرد: هوشمندسازی شهر اردبیل از طریق توسعه زیرساخت‌ها و ایجاد دیتا سنتر برای شهرداری در دستور کار این مجموعه قرار گرفته است.

وی افزود: متأسفانه قبلا اطلاعات و دیتاهای تخصصی مجموعه شهرداری با عوض شدن مدیران و کارشناسان هر حوزه از دسترس خارج می‌شد که با هوشمندسازی این سیستم در مجموعه شهرداری شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود.

شهردار اردبیل تصریح کرد: تهیه فیبر نوری برای مرکز دیتا سنتر از جمله اقدامات زیربنایی در این زمینه است که با مشارکت بخش خصوصی در حال انجام بوده و در این زمینه دیدارهایی نیز با اعضای محترم شورای شهر صورت گرفته است.

لطف‌اللهیان با اشاره به اینکه هزینه این سرمایه‌گذرای در سال نخست بیش از ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده است ادامه داد: این امکانات می‌تواند در آینده خدمات ویژه‌ای برای شهروندان اردبیلی ارائه دهد.

وی گفت: شهرداری اردبیل برای انجام هرچه بهتر این کار با یک شرکت خصوصی مطرح در سطح کشور وارد مذاکره شده و تمامی زیرساختهای لازم برای فیبر نوری از کشور کره خریداری شده و در انبار شهرداری اردبیل نگهداری می‌شود.

شهردار اردبیل افزود: زیرساختهای لازم برای این موضوع انجام شده و فقط ساختمان مرکزی نداریم که این ساختمان نیز با مشارکت بخش خصوصی راه‌اندازی می‌شود که بعد از راه‌اندازی این پروژه ۷۰ کیلومتر فیبر نوری در سطح شهر اردبیل برای انجام فعالیتهای ICT به انجام خواهد رسید که سایر دستگاههای اجرایی نیز می‌توانند از این طرح استفاده کنند.

لطف‌اللهیان تصریح کرد: ارزش سرمایه‌گذاری این پروژه برای سال نخست بیش از ۱۰ میلیارد تومان است که از منابع مالی شهرداری اردبیل تامین نمی‌شود بلکه این موضوع توسط بخش خصوصی به اجرا خواهد رسید.

وی با تأکید بر ظرفیت‌های گردشگری موجود در داخل شهر اردبیل بیان کرد: منطقه نمونه گردشگری شورابیل از جمله مناطقی است که ظرفیت توسعه بیشتری در آن وجود دارد و طرح اتوبوس دریایی نیز از جمله این طرح‌ها است.

انتهای پیام/