رئیس دانشگاه آزاد خلخال افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال در سال ۷۱ فعالیت های علمی خود را با ۲ رشته تحصیلی کاردانی کامپیوتر و مدیریت صنعتی در یک ساختمان استیجاری با ۶۰ نفر دانشجو آغاز کرد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حجت درخشان در حاشیه برگزاری مراسم گرامیداشت ۱۶ آذرماه روز دانشجو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال در سال ۷۱ فعالیت های علمی خود را با ۲ رشته تحصیلی کاردانی کامپیوتر و مدیریت صنعتی در یک ساختمان استیجاری با ۶۰ نفر دانشجو آغاز کرد.

او گفت: هم اکنون با گذشت ۲۵ سال از عمر این مرکز آموزش عالی مجموع رشته های تحصیلی به ۹۵ رشته افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه پنج رشته دکترای تخصصی ، ۲۵ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و ۶۵ رشته کارشناسی و کاردانی در این دانشگاه دایر است افزود: در سال های فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال بیش از ۱۴ هزار دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

او تشریح کرد: بیش از ۹۰ درصد از دانشجویان فارغ التحصیل رشته پرستاری این دانشگاه جذب بازار کار شده اند.

درخشان اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال از لحاظ تنوع رشته های تحصیلی و امکانات آموزشی پس از اردبیل دومین مرکز بزرگ آموزش عالی در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اردبیل محسوب می شود.

وی با تبریک ۱۶ آذر روز دانشجو گفت: تحقیق و علم برای رسیدن به خود باوری همراه با نقد منصفانه از رویدادهای اجتماعی جامعه امروزه مهم ترین وظیفه فراروی دانشجویان بوده و دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال نیز همانند سایر مراکز آموزش عالی کشور در تحقق شعار سال و در راستای منویات مقام معظم رهبری در دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی برای تجاری سازی علم و قرار دادن علم در خدمت رفاه اقتصادی جامعه قدم برمی دارد.

در این مراسم که در سالن آمفی تئاتر تازه احداث این دانشگاه برگزار شد برنامه های متنوعی اجرا و از دانشجویان نمونه و برتر در زمینه های مختلف علمی ، هنری و اجتماعی تجلیل شد.

انتهای پیام/