شهردار اردبیل گفت: در سالجاری بدون وقفه عملیات آسفالت‌ریزی به شکل گسترده در اردبیل انجام شده که این کار انقلابی بزرگ در عمران و آبادانی این شهر محسوب می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حمید لطف‌اللهیان اظهار کرد: تهیه و پخش ۲۲۰ هزار تن آسفالت‌ریزی از اول امسال رکوردی ب‌ نظیر در تاریخ شهر اردبیل محسوب می‌شود.

وی با اشاره به تحقق وعده‌های شهرداری در حوزه فعالیت‌های عمرانی خاطرنشان کرد: در سالجاری علیرغم مشکلات و حاشیه‌هایی که با آن مواجه بودیم از اول فصل کاری شهرداری کارهای عمرانی خود را با قدرت آغاز کرد و تا به حال بدون وقفه با آسفالت‌ریزی‌های گسترده در تمام مناطق شهر و اصلاح معابر کوچه و خیابان‌ها انقلابی در عمران و آبادانی شهر اردبیل ایجاد کرد.

شهردار اردبیل اضافه کرد: با توجه به پیش‌بینی آسفالت‌ریزی ۲۰۰هزارتنی در اوایل فصل کاری امسال و با همت عوامل شهرداری اردبیل این وعده محقق شد و تاکنون بیش از ۲۲۰ هزار تن آسفالت تولید و توزیع شده است.

لطف‌اللهیان درباره ادامه فعالیت‌های عمرانی شهرداری بیان داشت: تا زمانی که وضعیت آب و هوایی اردبیل مناسب باشد فعالیت‌های عمرانی اعم از زیرسازی و آسفالت‌ریزی، تعمیر جداول و پازل‌چینی، درزگیری سطح آسفالت و … برای زیباسازی و آبادانی اردبیل ادامه خواهد داشت.

وی اجرای عملیات دیوار سنگی کانال‌های ملاباشی و شهرک ساحلی از سوی شهرداری را نیز یکی دیگر از فعالیت‌های عمرانی در اردبیل خواند و افزود: به منظور جلوگیری از سرریز آب‌های سطحی به معابر و به منظور هدایت صحیح سیلاب‌های شهری حاصل از بارش این کانال‌ها احداث و در حال تکمیل است.

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه عملیات اجرای کانال سنگی شهرک ساحلی از اواسط خیابان کاج شروع و در ابتدای شهرک استانداری به پایان می‌رسد تصریح کرد: عملیات اجرای کانال سنگی در شهرک ساحلی از مقابل مجتمع نیلی تامیدان کاج انجام می‌شود و در حد فاصل میدان کاج تا اولین دوربرگردان به سمت شهرک استانداری و به موازات خیابان کاج عملیات ترمیم کانال سنگی انجام می گیرد.

شهردار اردبیل عملیات اجرای کانال سنگی ملاباشی را از انتهای خیابان مدیریت تا خیابان فردوسی در شهرک کارشناسان فاز دو عنوان کرد و گفت: طول کلی پروژه کانال ملاباشی ۴۰۰ متر است که عملیات اجرایی این پروژه در سال جاری ۲۳۰ متر می‌باشد

لطف‌اللهیان با اشاره به اینکه طول کلی پروژه کانال ساحلی نیز هزار و ۲۰۰ متر است افزود: در سال جاری ۲۳۰متر از این کانال اجرا می‌شود.

وی اعتبار اختصاص یافته در سالجاری برای تکمیل کانال ساحلی را ۸ میلیارد ریال و کانال ملاباشی را ۶ میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر کانال ملاباشی با ۱۵ درصد پیشرفت کاری در مرحله پی‌کنی می‌باشد و در کانال ساحلی با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد عملیات اجرای دیوار چینی انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/