دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با اشاره به دستگیری ۴۰ اغتشاش‌گر اضافه کرد: در عین حال ۱۵ نفر عاملان اخلال در نظم و امنیت عمومی بودن که با قرار قانونی بازداشت شدند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل از دستگیری سه معاند ضدانقلاب در وقایع اخیر در این استان خبر داد.

ناصر عتباتی در این خصوص افزود: در روز شنبه تجمع مختصر و محدودی در اردبیل گزارش شد که در پی حضور نیروهای پلیس ۴۰ نفر دستگیر شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل افزود: متاسفانه در سطح شهر نیز دو مورد از اقدامات خرابکارانه‌ در راستای جسارت به مساجد و اماکن مذهبی اتفاق افتاده که به صورت فوق‌‌العاده و ویژه از طریق سیستم‌های امنیتی و اطلاعاتی با صدور دستورهای قضایی ویژه مخربان و عوامل اصلی این موضوع شناسایی شد.

وی افزود: در پی بازجویی از این افراد مشخص شد که اغلب بر اثر هیجانات در این تجمع‌ها حضور یافته‌اند که با تذکر و اخذ تعهد اغلب آن ها آزاد شدند.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل اضافه کرد: در عین حال ۱۵ نفر عاملان اخلال در نظم و امنیت عمومی بودن که با قرار قانونی بازداشت شدند.

عتباتی با تأکید به اینکه ارتباط سه نفر از این اشخاص با کانال‌های معاند نظام و سرپل گروهک نفاق محرز شده است، ادامه داد: از سویی دو مورد اقدام خرابکارانه نیز شناسایی شد که ارتباط این افراد با گروه سلطنت‌طلب را نشان می‌دهد.

دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل تصریح کرد: با تحریک برخی از گروه‌های ضد انقلاب و معاند، برخی از افراد اقدام به آتش زدن اماکن مذهبی، تخریب اموال عمومی و اختلال در نظم و انظباط جاری شهر می‌کردند که بعد از اعلام گزارشات لازم این موضوع به صورت فوق‌العاده با درایت و تلاش شبانه‌روزی دستگاه‌های مرتبط مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه اغلب متهمان نادم و پشیمان هستند و با این وجود اقدام آن ها که به دنبال اخلال در نظم و امنیت عمومی و اعمال خرابکارانه بودند پذیرفته نیست.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل تأکید کرد: نهادهای نظامی و انتظامی و امنیتی استان به دنبال برقراری نظم و امنیت هستند و با افرادی که به هشدارهای پلیس توجهی نداشته و رفتار و شعار ساختارشکنانه و توهین به مقدسات داشته باشند، برخورد خواهد شد.

ناصر عتباتی با اشاره به فعالیت اخیر گروه‌های ضد انقلاب برای تحریک جوانان و ایجاد اغتشاش و ناامنی در خیابان‌ها، اظهار کرد: با هر گونه اقدامی که آسایش و امنیت همشهریان را مورد تهدید قرار دهد، برابر با موازین قانونی برخورد خواهد شد.

 

انتهای پیام/