دبیر شورای استان اردبیل:

یعقوب هاشمی گفت: ما متعلق به کل استان اردبیل هستیم و باید همه کاستی‌ها و مشکلات را به صورت جامع و کامل در سطح استان در نظر بگیریم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

یعقوب هاشمی اظهار کرد: ما با همراهی همکارانمان در شورای استان به عنوان یک مجموعه فرادستی تلاش می‌کنیم تا به صورت کلی مشکلات و نارسائی‌ها را مورد شناسایی و رصد قرار دهیم تا با علاج‌بخشی برای آنها زمینه رضایتمندی بیشتر هموطنان فراهم آید.

وی خاطرنشان کرد: باید از نزدیک مشکلات چهار گوشه استان اردبیل را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم تا با دعوت مستمر از مسئولان استانی و مدیران اجرایی سعی‌مان بر حل تک تک این مشکلات و نارسائی‌ها باشد.

عضو شورای شهر اردبیل جایگاه قدرتمند شورای استان را در پیگیری مطالبات مردم در سطح ملی و حتی تهیه و تدارم طرح‌ها و لوایح برای ارائه به مجلس و دولت تصریح کرد: در سال‌های اخیر انباشتی از مطالبات مردم را در پیگیری عملیاتی این امور در شورای استان و عالی کشور شاهد بودیم که امیدواریم با راهکاری مناسب و تغییر دیدگاه‌ها و نگرش‌ها به سمت تخصصی سعی‌مان بر حل نارسائی‌ها و مشکلات موجود باشد.

هاشمی با ابراز خرسندی از تشکیل اولین جلسه اعضای شورای استان در تعیین سیاست‌های کاری و پیگیری کارهای بر زمین مانده از دوره‌های گذشته اضافه کرد: باید شوراهای روستاها، بخش‌ها و شهرها و اعضای توانمند آنها سعی کنند تا با ارائه پیشنهادات، نظرات و راهکارها شورای استان را در ثمربخشی بهتر امور کمک کنند.

وی با تاکید بر اینکه وزارت کشور باید به دنبال توسعه و تقویت فعالیت شوراها در استان‌ها باشد، بیان کرد: شوراها در کنار شهرداری‌ها می‌توانند نقش انکارناپذیری در آبادانی شهرها ایفا کنند و این مهم میسر نمی‌شود مگر اینکه جایگاه شوراها در کشور به معنای واقعی رشد و تعالی یابد.

دبیر شورای استان اردبیل با تاکید بر اینکه شورای عالی استان‌ها مهمترین حلقه استحکام شوراها خواهد بود، تصریح کرد: تقویت شورای عالی می‌تواند الگویی برای سایر نهادهای اجتماعی باشد تا جامعه بوسیله خود مردم اداره شود.

هاشمی افزود: تقویت نهادهای اجتماعی موجب ایجاد بستر همبستگی اجتماعی می‌شود و این بستر عامل مشارکت اجتماعی و ایجاد تعلق ملی خواهد شد که براین اساس امنیت ملی که اساس توسعه است را ایجاد خواهد کرد

انتهای پیام/ایسنا