دبیر کل اتاق بازرگانی اردبیل:

حسین وثوق ایرانی گفت: طبق بررسی‌های انجام شده وضعیت کسب‌و کار در استان اردبیل در تابستان امسال نسبت به سه ماهه اول سال نامساعدتر شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حسین وثوق ایرانی اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده وضعیت کسب‌و کار در استان اردبیل در تابستان امسال نسبت به سه ماهه اول سال نامساعدتر شده است.

وی گفت: بر اساس جزییات نتایج پایش کسب و کار در تابستان سال ۹۶ که طبق قانون از سوی اتاق ایران انجام می‌شود، در تابستان ۱۳۹۶ نمره شاخص ملی کسب و کار ۵٫۷۷ بوده است.

دبیر کل اتاق بازرگانی اردبیل تصریح کرد: در این پایش که توسط اتاق ایران انجام شده است، نمره ۱۰ بدترین ارزیابی است و هرچه رقم پایین‌تر بیاید نشان دهنده بهبود محیط کسب و کار خواهد بود و نمره ۵٫۶۹ که برای وضعیت شاخص کسب و کار در فصل بهار سال ۱۳۹۶ به دست آمده نشان دهنده این است که در فصل تابستان وضعیت کسب و کار نسبت به بهار سال‌جاری نامساعدتر شده است.

وثوقی ایرانی ادامه داد: براساس یافته‌های این طرح در تابستان امسال استان‏ اردبیل جزو ۵ استان دارای بدترین وضعیت محیط کسب و کار نسبت به سایر استان‏‌ها ارزیابی شده ‏است و عدد شاخص برای حدود ۷۵ درصد استان‏‌های کشور از رقم شاخص ملی فضای کسب و کار بالاتر بوده که نشانگر وضعیت نامناسب این شاخص در اکثر استان‏‌ها نسبت به شاخص ملی است.

وی اضافه کرد: طبق قانون اتاق‌ها موظف هستند به منظور اطلاع سیاست‌گذاران از وضعیت محیط کسب و کار در کشور شاخص های ملی محیط کسب و کار در ایران را تدوین و به طور سالانه و فصلی سنجش و اعلام کنند بر همین اساس اتاق ایران و مرکز پژوهش‌های مجلس طرح ملی پایش محیط کسب‌و کار را در اواخر سال گذشته در دستور کار قرار داد.

دبیر کل اتاق بازرگانی اردبیل افزود: با آغاز پایش کسب و کار از سوی اتاق ایران، مرکز پژوهش‌های مجلس وظیفه‌ای در این زمینه ندارد و اتاق ایران به طور فصلی و مستمر این پایش را مورد بررسی قرار خواهد داد و نتایج آن را اعلام خواهد کرد.

انتهای پیام/فارس