مدیر کل نوسازی مدارس استان اردبیل خبر داد

دولت لطفی گفت: در سالجاری موفق شدیم ۱۷۷ واحد آموزشی را در شهرهای مختلف استان اردبیل به تاسیسات حرارتی استاندارد و مناسب مجهز کنیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

دولت لطفی در مراسم افتتاح مدرسه خیرساز روستای طولش خلخال اظهار کرد: برای اجرای این طرح ۱۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شده و امیدواریم در سایر واحدهای آموزشی استان نیز به سرعت تجهیز و راه‌اندازی تاسیسات حرارتی را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه‌ساز در احداث واحدهای آموزشی به معنای واقعی کمک‌کار نوسازی مدارس و آموزش و پرورش بوده‌اند، خاطرنشان کرد: این خیرین در دورترین مناطق و با کیفیت و سرعت مطلوب ساخت واحدهای آموزشی را در دستور کار قرار داده‌اند.

مدیر کل نوسازی مدارس استان اردبیل به احداث مدرسه خیرساز طولش توسط جمعی از خیرین استان تهران اشاره کرد و افزود: ۲۰۰ میلیون تومان خیرین و ۵۵۰ میلیون تومان نیز از محل اعتبارات دولتی برای ساخت این مدرسه در یکی از محروم‌ترین مناطق خلخال هزینه شده است.

لطفی اولویت نوسازی مدارس را تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام با اولویت پیشرفت بالای ۶۰ درصد اعلام کرد و گفت: در برخی از پروژه‌های نیمه‌تمام با استفاده از ظرفیت خیرین سعی بر این است تا پروژه تکمیل و تحویل آموزش و پرورش شود.

وی بیان کرد: در شهرستان خلخال بیش از هفت مدرسه با کمک خیرین و از محل تخریب و بازسازی در حال احداث است که امیدواریم طی سال‌های آینده با کیفیت و مطلوبیت تکمیل و به بهره‌‌برداری برسد.

در این مراسم رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل نیز در سخنانی اظهار کرد: در سال گذشته ۱۰۰ کلاس درس با کمک خیرین تجهیز و راه‌اندازی کردیم.

جواد قرآن‌نویس خاطرنشان کرد: امسال نیز از محل کمک‌های خیرین براساس تعهدی که داریم تکمیل و افتتاح ۱۰۰ واحد آموزشی دیگر در اولویت است که همزمان با دهه فجر چندین باب واحد آموزشی در سطح استان تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/ایسنا