رئیس شورای شهر اردبیل مطرح کرد

علیرضا پوستی گفت: ساماندهی خیابان ۴۵ متری آقاباقر مطالبه به حق مردم این منطقه است که در بازدید اخیر اعضای شورا از این منطقه آن را مطرح کردند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

علیرضا پوستی در شانزدهمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل در دوره پنجم اظهار کرد: یاد و خاطره قیام مردم نیارق را به عنوان اولین قیام روستایی در کشور علیه نظام استبداد گرامی می‌داریم که در ۱۸ دی ماه این قیام تاریخی اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه مردم اردبیل به دنبال این قیام پشتیبانی خود را از نهضت امام راحل اعلام کردند، گفت: در کنار قیام‌های تاریخی همچون ۱۹ دی در قم قیام مردم نیارق نیز به عنوان یک قیام اصیل مورد توجه و دقت نظر قرار دارد.

رئیس شورای شهر اردبیل در ادامه به بازدید اعضای شورای شهر از پروژه عمرانی خیابان ۴۵ متری آقاباقر اشاره و خاطرنشان کرد: اهالی این منطقه که اغلب از اقشار ضعیف و کم‌درآمد هستند به عنوان یک مطالبه جدی خواستار تکمیل این پروژه و ساماندهای مسیرهای پیراموانی آن بودند.

پوستی از شهردار اردبیل خواست؛ تا با اولویت نسبت به تکمیل این پروژه و ساماندهی این منطقه اقدام کرده تا اسباب رضایت هموطنان در این منطقه فراهم آید.

در این جلسه اعضای شورای شهر با افزایش تعرفه تابلوهای تبلیغاتی در سالجاری به رقم ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش نسبت به نرخ فعلی موافقت کردند که در این زمینه سخنگوی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: یکی از منابع درآمدی شهرداری از محل اجاره تابلوهای تبلیغاتی است که با مشارکت سرمایه‌گذاران به انجام می‌رسد.

حبیب فتحی خاطرنشان کرد: سالانه بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان شهرداری اردبیل از این محل درآمد دارد که قطعا با افزایش نرخ فعلی تا۲۰ درصد این منابع قابل افزایش است.

اعضای شورای شهر اردبیل همچنین با احداث کمپ موقت در شورابیل موافقت کردند که در این زمینه نیز یکی دیگر از اعضای شورای شهر گفت: امیدواریم عدالت در ارسال پرونده‌های سرمایه‌گذاری به شورای شهر و طرح آن در صحن علنی رعایت شود چرا که پرونده‌های مهمتری از احداث کمپ موقت در نوبت طرح در صحن علنی شوراست.

یعقوب هاشمی خاطرنشان کرد: در بازدیدی که به همت کمیسیون عمران شورای شهر اعضای پارلمان محلی از خیابان ۴۵ متری آقاباقر داشتند اهالی منطقه خواستار تسریع در عملیات اجرایی این پروژه بودند که با پیگیری شهرداری باید به سرعت کارها به انجام برسد.

وی ضرورت احداث پل روگذر آقاباقر با تامین اعتبار ملی از طریق وزارت راه و شهرسازی را یادآور شد و گفت: با توجه به احداث ایستگاه راه‌آهن در این محدوده باید با دوراندیشی این پل را که مسیر تردد هموطنان خواهد بود اجرایی و عملیاتی کنیم.

انتهای پیام/ایسنا