نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته یکی از مطالبات مردم یعنی مطالعه و احداث راه‌آهن اردبیل- پارس‌آباد در جدول قانون بودجه سال آینده قرار گرفت.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

 دکتر فیضی نماینده مردم استان در مجلس، در نشست خبری با خبرنگاران استان :

– کمیسیون تلفیق بودجه باافزایش وام ازدواج به ۲۰میلیون تومان موافقت کرد.

– ۷ هزار میلیارد تومان برای حل فقر مطلق در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال آینده تصویب شد.

– پیمانکاران راه آهن اردبیل هر مقداری فعالیت کنند و مطالبه داشته باشند، می توانیم اسناد خزانه تامین نمائیم.

– توسعه مناطق آزاد جزیی از برنامه ششم توسعه است و با رای ۵۰ درصد + یک نفر نمایندگان ؛ تاسیس منطقه آزاد جدید در مجلس مصوب می شود.

– دولت ۱۰۱ هزار میلیارد تومان از نفت، ۱۹۳ هزار میلیارد تومان از مالیات و ۶۸ هزار میلیارد تومان از بابت فروش اوراق درآمد دارد.

– پیمانکاران راه آهن اردبیل هر مقداری فعالیت کنند و مطالبه داشته باشند، می توانیم اسناد خزانه تامین نمائیم.

– قابل پذیرش نیست یارانه قشر مستضعف که برای نجات از فقر مطلق دریافت می شود با یارانه قشر مرفه برابر باشد.در بودجه سال آتی تمهیدات مناسب برای این قشر دیده شده است.

– اینکه ۷۶ میلیون نفر یارانه بگیرند و آن فردی که در ونک می‌نشیند با فردی که در روستای دوردست زندگی می‌کند به صورت برابر ۴۵ هزار تومان دریافت کنند، منصفانه نیست.

– دولت در قانون بودجه امسال ۱۷ هزار میلیارد از محل افزایش حامل‌های انرژی برای خود افزایش درآمد تعریف کرده بود که کمیسیون تلفیق با این موضوع مخالفت کرد و قرار شد هیچ افزایشی در قیمت‌های حامل‌های انرژی در سال آینده نداشته باشیم.

– بر اساس مصوبه این کمیسیون قیمت آب، برق و گاز در بودجه سال آینده افزایش نخواهد یافت.

– هر فرد حقیقی و حقوقی و نهاد عمومی و غیردولتی که تا پایان سال ۹۵ مطالبات قطعی از دولت داشته و از سویی بدهی بانکی دارد، این بدهی تهاتر و تصفیه دسته‌جمعی خواهد شد.

– با پیگیری‌های صورت گرفته یکی از مطالبات مردم یعنی مطالعه و احداث راه‌آهن اردبیل- پارس‌آباد در جدول قانون بودجه سال آینده قرار گرفت.

– راه‌آهن اردبیل پارس‌آباد در جدول شماره ۲۰ قانون بودجه سال آینده قرا گرفته است که این مساله باعث توجیه‌‌پذیری تامین اعتبارات ویژه برای راه‌آهن اردبیل به میانه خواهد شد.

– بیشترین مطالبات شهروندان در حوزه خدمات اجتماعی ایجاد فاضلاب شهری است.

– محمد فیضی با توجه درخواست یک خبرنگار قول داد تا از شکایت خود از دو خبرنگار اردبیلی صرفنظر کند.

انتهای پیام/