معاون فرماندار گرمی گفت: سن اعتیاد در جامعه کاهش یافته و این زنگ خطر برای همه دستگاه ها بخصوص آموزش و پرورش است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

معاون فرماندار شهرستان گرمی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در محل فرمانداری برگزار شد با بیان اینکه ویژگیهای جسمی و روانی خاص دوران نوجوانی، برخی از آنان را در معرض آسیب هایی مانند اعتیاد قرار میدهد گفت: خانواده و مدرسه در طی کردن سالم این دوره نقش بسیار حساسی به عهده دارند.

معاون فرماندار گرمی گفت: سن اعتیاد در جامعه کاهش یافته و این زنگ خطر برای همه دستگاه ها بخصوص آموزش و پرورش در بحث فرهنگ سازی و پیشگیری از این بلای خانمان سوز است.

وی با بیان اینکه والدین باید به نیازهای فردی جوانان و نوجوانان بیشتر توجه کنند، زیرا آنان به دنبال زندگی در شرایط با آرامش و بدون دغدغه در کنار خانواده هستند، اظهار کرد: نوجوانان و جوانانی که دچار اختلاف فکری زیادی با والدین خود هستند و دائم گرفتار ترس و خشونت از سوی والدین بوده با شروع مدرسه و تحصیل در دانشگاه دچار آسیب بیشتری می شوند.

کریمی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین مسیر کنترل اعتیاد اقدام فرهنگی است، افزود: تمرکز بر آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی گروه‌های سنی پایین از جمله دانش آموزان اهمیت ویژه دارد.

وی خواستار مشارکت تمامی دستگاه‌های فرهنگی در خصوص پیشگیری از اعتیاد شد و افزود: پیشگیری از اعتیاد در توان یک یا دو دستگاه اجرایی نیست و لازم است تمامی دستگاه‌ها مشارکت کنند.

انتهای پیام/