معاون دادگستری اردبیل

یوسف خدادادی با اشاره به افزایش آسیب های اجتماعی در استان اردبیل گفت: استفاده مطلوب از مراکز مذهبی این استان برای کاهش آسیب های اجتماعی نداریم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

یوسف خدادادی در نشست فصلی شورای هیئت های مذهبی و کانون مداحان اردبیل تصریح کرد: از جمله مراکزی که قابلیت محسوس برای کاهش آسیب دارد، مراکز مذهبی هستند که متاسفانه استفاده کافی و وافی نداریم.

وی افزود: آسیب های اجتماعی رو به افزایش بوده و به عنوان مثال بیکاری در اردبیل سه درصد بیش از میانگین کشوری و ۱۵ درصد است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به افزایش گرایش به مواد مخدر اشاره کرد و بیان داشت: با وجود انجام اقدامات متعدد برای مقابله و مبارزه در بخش پیشگیری و آموزش با مشکل مواجه هستیم.

خدادادی اضافه کرد: در عرض دو سال احکام اعدام متعدد در اردبیل صادر کردم اما اعدام تاثیر محسوسی نداشته و ما نیازمند آموزش جامعه از سنین پایین هستیم.

وی ادامه داد: مبارزه با آسیب های اجتماعی و به عنوان مثال اعتیاد نیازمند اقدام فرهنگی است و هیچ قشری نباید خود را از این مهم مبرا بداند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تاکید کرد: از جمله مداحان و مراکز مذهبی به دلیل ارتباط تنگاتنگ با اقشار مختلف مردمی می توانند نقش کلیدی در آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم در خصوص آسیب ها داشته باشند.

انتهای پیام/مهر