رئیس شورای اسلامی شهر نیر گفت: ۱۰ سال بود که هیچ کس از دارایی شهرداری نیر باخبر نبود و از دو سال پیش اقدام به ثبت اموال و دارایی شهرداری کردیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

رئیس شورای شهر نیر گفت: بعد از ۱۳ سال با انتخاب شهردار بومی در کنار تحقق مطالبات مردم سعی کردیم تا از سیر قهقرایی که در مسیر توسعه نیر به وجود آمده بود جلوگیری کنیم.

علی ندیری در تشریح عملکرد پنج ماهه شورای شهر نیر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما بعد از سال‌ها موفق شدیم تا با انتخاب و معرفی یک شهردار بومی به مطالبات به حق مردم منطقه پاسخ دهیم و علیرغم برخی سنگ‌اندازی‌ها و مخالفت‌ها با حمایت استاندار اردبیل شهردار نیر معرفی شده و فعالیت خود را با توانی مضاعف و تلاش شبانه‌روزی آغاز کرده است.

وی با اشاره به اینکه شورای پنجم در احترام به حق و حقوق مردم و منافع آنها نقشه راهی را برای خود ترسیم کرده است، خاطرنشان کرد: در دیداری که با امام جمعه نیر داشتیم حجت‌الاسلام مقدسی افق توسعه و پیگیری‌های ما را در تحقق برنامه‌های مختلف به خوبی ترسیم کردند و ما براساس اولویت‌ها کارهایمان را آغاز کرده و دنبال می‌کنیم.

رئیس شورای شهر نیر پرداخت مطالبات ۱۵ ساله کارکنان را یادآور شد و گفت: نیمی از این مطالبات تاکنون پرداخت شده و مابقی آنها نیز پرداخت خواهد شد و در کنار آن ما شاهد به روزرسانی پرداختی کارکنان و حق و حقوق ماهانه آنها در موعد مقرر کردیم و در کنار آن اصلاح ۵۲ مورد پروژه‌های عمرانی و رفاهی در قالب ساختمان شهرداری و برآورده شدن مطالبات مردم در حوزه خدمات رفاهی مورد توجه قرار گرفته است.

ندیری به بدهکاری شهرداران گذشته اشاره کرد و گفت: شورای پنجم میراث‌دار بدهی شهردارات گذشته بوده به طوری که یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از بابت بیمه تامین اجتماعی کارکنان شهرداری بدهکار بوده که ۹۵۰ میلیون تومان آن جریمه و تنها ۴۵۰ میلیون تومان حق بیمه کارکنان و کارگران بوده که به دلیل قصور در دوره‌های گذشته پرداخت نشده بود.

وی افزود: همزمان با شروع بکار دوره پنجم شورای شهر کشتارگاه، کارخانه آُسفالت و جایگاه سی‌ان‌جی در نیر تعطیل شد که دلیل تعطیلی جایگاه سی‌ان‌‌جی بدهی ۴۶۰ میلیون تومانی به شرکت گاز، کارخانه آسفالت به دلیل آلودگی زیست محیطی و کشتارگاه نیز به دلیل ایرادات بهداشتی پلمپ شده بود که در این سه چهار ماه سعی کردیم با رایزنی‌های انجام شده نسبت به حل مشکلات و فعال شدن این واحدها اقدام کنیم.

رئیس شورای شهر نیر با بیان اینکه طرح تفصیلی شهر نیر در مرحله اجرا با ۵۲ مورد اشکال و ایراد همراه بوده است، اضافه کرد: با پیگیری‌هایی که داشتیم طرح تفصیلی شهر نیر هم اکنون قابل اجراست و امیدواریم زمینه اجرای این طرح تفصیلی به حل مشکلات شهر نیر منجر شود.

ندیری گفت: با هماهنگی منابع طبیعی استان ۲۶ هکتار اراضی در اختیار شهرداری نیر قرار گرفته تا در گرامی داشت هفته درختکاری شاهد کاشت ۵ هزار اصله درخت در این اراضی باشیم و در کنار آن عقد قرارداد با توسعه گردشگری در زمینی به مساحت ۹۰۰ مترمربع با هدف ایجاد مرکز رفاهی و خدماتی انجام شده که به زودی شاهد کلنگ‌زنی آن خواهیم بود.

رئیس شورای شهر نیر به ضرورت کسب درآمدهای پایدار شهری و همچنین اجرای طرح‌های حوزه گردشگری در آب‌شهر ایران اشاره کرد و افزود: با همکاری استانداری اردبیل مشکل سند مالکیت اهالی منطقه برطرف شده به طوری که قرار شده به تدریج این اسناد در اختیار مردم قرار گیرد.

ندیری از حل مشکلات استقرار و فعالیت دانشگاه فرهنگیان، آزاد و پیام نور در نیر خبر داد و اظهار کرد: قرار است دانشگاه فرهنگیان در پنج رشته نسبت به پذیرش دانشجو اقدام کرده و فضای تحصیل دانشجویان در دانشگاه آزاد نیر با همکاری اهالی منطقه برطرف شود.

وی از رایزنی‌ها برای احداث هتل چهار ستاره در این شهر خبر داد و خاطرنشان کرد: شورای پنجم در این مدت کوتاه نسبت به تجلیل از کارکنان و بازنشستگان شهرداری اقدام کرده و منسجم‌تر از دوره‌های گذشته با دستگاه‌ها و نهادهای دیگر هماهنگی و همدلی‌هایی را انجام داده تا مشکل مردم در حوزه‌های بهداشتی و درمانی، آب و فاضلاب و … برطرف شود.

رئیس شورای شهر نیر از تجهیز شورا و شهرداری به اتوماسیون اداری و سر و سامان دادن به دارایی شهرداری بعد از ۱۰ سال اشاره و بیان کرد: با عقد قرارداد قرار شده در یک مکان جدید دفن زباله و پسماندهای شهری به شکل مناسب و شایسته انجام شود که ما با پیمانکار پروژه صحبت‌هایی را داشتیم تا به سرعت مشکلات زیست‌محیطی در این بخش برطرف شود. ندیری در پایان گفت: قرار شده است پساب تصفیه خانه فاضلاب نیز بدون صدمه وارد کردن به سد یامچی و یا ایجاد آلودگی در روستاهای همجوار در یک فرآیند بازیافت یه کشاورزان شهرستان نیر واگذار شود

انتهای پیام/