مدیر عامل توزیع برق استان تعداد انشعابات غیر مجاز را نیز شش هزار مورد و اغلب در بخش خانگی دانست و افزود: پروانه انشعاب به این افراد ارائه می شود و انتظار داریم متقاضیان مراجعه کنند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حسن محمدی در نشست خبری با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: اعتمادسازی در بین مردم یکی از اولویتهای شرکت توزیع نیروی برق استان بوده که از اصحاب رسانه نیز انتظار داریم که مشکلات و کاستی‌ها را منعکس کنند تا بتوانیم در راستای خدمات رسانی به مردم تلاش خودمان را افزایش دهیم.

۵۳۰ هزار مشترک در سطح استان اردبیل داریم

وی گفت: برق در واقع زیرساخت‌های مهم در رابطه با سرمایه‌گذاری و پیشرفت استان بوده و شرکتهای توزیع برق نیز پیشانی صنعت برق در کشور و استانها است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل افزود: نقش عمده شرکت در رابطه با مشترکین و متقاضیان است که سعی داریم رضایت مردم و مشترکین را جلب کنیم و ۵۳۰ هزار مشترک در سطح استان اردبیل داریم که قبل از انقلاب تنها ۴۴ هزار مشترک بوده است.

محمدی تصریح کرد: ۳۵۰۰ کیلومتر شبکه توزیع برق و ۶ هزار و ۶۰۰ پست برق در استان اردبیل داریم و یک هزار و ۶۹۸ روستا در سطح استان دارای برق بوده و تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار از نعمت برق بهره‌مند هستند.

وی در خصوص برق رسانی به روستاها ادامه داد: در حال حاضر هزار و ۶۹۸ روستا برق دار هستند و تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار برق دار شده اند.

تولید برق در استان اردبیل به صورت لحظه‌ای یک هزار و ۱۰ مگابایت است

وی بیان کرد: تولید برق در استان اردبیل به صورت لحظه‌ای یک هزار و ۱۰ مگابایت است که حدود سه برابر مصرف استان اردبیل در استان برق تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل اظهار داشت: ۱۶۰ کلید هوشمند برای شبکه خریداری شده و کلیه خودروهای به دستگاههای ردیاب مجهز شده و تمامی فعالیتها تحت نظر قرار گرفته است.

محمدی گفت: از تیرماه سالجاری کابلهای خود نگهدار تعویض شده و میزان خاموشی در مرحله تعویض بسیار اندک بود و رضایت مشترکین را به دنبال داشت.

وی بیان کرد: اولین بار در سطح کشور لینک جی آی اس به صورت پایلوت در استان اردبیل در حال اجرایی شدن است و در صورت خرابی برق مشترک٬ تمامی جزئیات آدرس خرابی برق به صورت هوشمند ارائه می‌شود.

محمدی کل شبکه توزیع برق را ۱۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر عنوان و اضافه کرد: ۱۵۸ هزار چراغ روشنایی نیز در سطح شهرها دایر شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل از برق به عنوان زیرساخت زیرساخت یاد کرد و گفت: تمام تلاش ما بر این است تا در بخش صنعتی و سایر مشترکین در تامین زیرساخت اساسی برق یک حرکت مطلوب و رویکرد مناسبی را در پیش بگیریم.

محمدی به افزایش تعداد مشترکین برق در دوران قبل و بعد از انقلاب اشاره کرد و افزود: به برکت انقلاب اسلامی هم اکنون در استان اردبیل ۵۳۰ هزار مشترک از نعمت برق استفاده می‌کنند.
وی تعداد شبکه‌های موجود برق را بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ مورد اعلام و تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها یک هزار و ۴۰۰ شبکه برق در استان اردبیل دایر بود ولی این تعداد بعد از پیروزی انقلاب به شدت افزایش یافته و به چندین برابر رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب ۲۹۷ پست دایر بوده که این تعداد هم اکنون به بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ پست برق در استان رسیده است، اضافه کرد: این عملکرد نشان دهنده فعالیت‌های گسترده شرکت برق در سنگر تلاش، کار و مجاهدت بوده است.

محمدی با اشاره به اینکه ۲۰ روستا تا قبل از انقلاب برق‌دار بودند که در حال حاضر این تعداد به یک هزار و ۶۹۸ روستای بالای ۱۰ خانوار رسیده است، ادامه داد: ما تاپایان امسال مجموع روستاهای برق‌دار استان را به یک هزار و ۷۰۰ مورد افزایش خواهیم داد.

 

نشست خبری مهندس محمدی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با اصحاب رسانه

 

رشد مصرف برق ۶ درصد در استان اردبیل بوده است

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل مجموع تولید برق استان را قبل از پیروزی انقلاب ۴۴ مگاوات اعلام کرد و گفت: بعد از پبروزی انقلاب اسلامی تولید برق استان به ببش از یک هزار و ۱۰ مگاوات رسیده که سه برابر مصرف استانی تولید برق داریم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: رشد مصرف برق ۶ درصد در استان اردبیل بوده و عمده مصرف خانگی و تجاری بوده که متأسفانه شاخص شدت مصرف در استان دو برابر متوسط جهانی و ۴ برابر کشورهای پیشرفته در استان اردبیل مصرف برق داریم.

وی با اشاره به مهاجرت‌های معکوس در برخی مناطق روستایی افزود: ما تنها تعداد محدودی از روستاهای چندخانوار را داریم که در کنار عشایر تامین برق آنها را به شکل سلول‌های خورشیدی انجام می‌دهیم.

محمدی نصب ۱۵۸هزار چراغ برق را در سطح استان در سال‌های اخیر یادآور شد و بیان کرد: رشد مصرف برق استان در سالجاری ۶ تا ۷ درصد بوده به طوری که اکثر مصارف ما شامل مصارف خانگی بوده و عمدتا در ارتباط با روشنایی است.

 

بیشترین میزان مصرف بخش تجاری و خانگی است

محمدی تصریح کرد: بیشترین میزان مصرف بخش تجاری و خانگی است و در وضعیت فعلی ۵۳۰ هزار مشترک داریم.

محمدی افزود: بالای ۶۰ درصد مصرف در روشنایی است و سهم کمتری در صنعت و ایجاد ارزش افزوده دارد که باید فرهنگسازی صورت گرفته و الگوی مصرف مدیریت شود.

وی با بیان اینکه بیشترین مصرف با ۶۰ درصد در بخش روشنایی است، متذکر شد: میزان مصرف برق در اردبیل دو برابر متوسط جهانی است و مصرف بالا تلفات بالا را نیز به دنبال دارد.

مدیر عامل توزیع برق استان تاکید کرد: در حال حاضر تولید لحظه ای برق هزار و ۱۰ مگاوات است که سه برابر میزان پیک مصرف است و با این وجود مدیریت مصرف ضرورت ویژه دارد.

محمدی تاکید کرد: برای ارائه خدمات کیفی طرح جامع برق رسانی شهرستان ها در حال تدوین است که مشگین شهر به اتمام رسیده و اردبیل در دست اقدام است.

مدیر عامل توزیع برق استان تعداد انشعابات غیر مجاز را نیز شش هزار مورد و اغلب در بخش خانگی دانست و افزود: پروانه انشعاب به این افراد ارائه می شود و انتظار داریم متقاضیان مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: شاخصهای کیفی و رفاهی از اولویتهای شرکت توزیع نیروی برق استان بوده و تلاش داریم در ارائه خدمات به مشترکین و کاهش خاموشی نهایت دقت و اطمینان را به کار گیریم و طرح جامع برق‌رسانی شهرستانهای استان در دست اقدام است.

وی خاطرنشان کرد: شاخص مصرف برق در این استان دو برابر متوسط مصرف جهانی است که از نظر شدت مصرف برق در مقایسه با کشورهای پیشرفته چهار برابر شدت مصرف مان بیشتر است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل با اظهار تاسف از اینکه بخش عمده ای تولید برق استان به مصارف خانگی با کمترین بهره‌وری و ارزش افزوده می‌رسد اظهار کرد: این در حالی است که برای تبدیل برق به ارزش افزوده باید بیشترین مصرف در بخش صنعت و واحدهای تولیدی باشد.

 

راه اندازی سامانه ۱۲۱ در استان اردبیل

مدیر عامل توزیع برق استان به راه اندازی مرکز تماس ۱۲۱ در شهرستان های اردبیل، مشگین شهر، سرعین، نیر و نمین اشاره کرد و بیان داشت: سامانه انتقاد و پیشنهاد نیز در ۱۲۱ راه اندازی شده است.

حسن محمدی  موضوع اعتمادسازی، انعکاس واقعیت‌ها و خدمت‌رسانی بی‌منت را از اولویت‌ها و مهمترین رویکردهای شرکت توزیع برق استان دانست و خاطرنشان کرد: در این مسیر از رسانه‌ها انتظار داریم در دوره جدید فعالیت شرکت توزیع برق استان اردبیل این مجموعه را همراهی کنند.

وی افزود: از سال آینده در راستای تکریم ارباب رجوع فروش اینترنتی برق عملیاتی می شود.

انتهای پیام/