در حالی برخی خبرگزاری ها از دستگیری ۳ نفر در پرونده کودک مشگین شهری خبر دادند، اما دادستان عمومی وانقلاب خلخال گفت: اخبار درج شده در برخی سایت های اینترنتی وکانال های تلگرامی مبنی بر پیدا شدن کودک مفقود شده در این شهرستان صحت ندارد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

یک‌ منبع آگاه گفت: سارقین حسین اسدی کودک مشگین شهری که ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ در خلخال گم شده بود، ۴ روز پیش با تلاش و پیگیری های اطلاعاتی، دستگیر شدند.

وی به شرط فاش نشدن نامش گفت: در اولین بازجویی ها سارقین به سرقت حسین اسدی اعتراف کرده اند.

در بازجویی ها سارقین انگیزه ی سرقت را نداشتن فرزند دانستند و گفتند آن روز ما ‌از همان دقایق اولیه به خاطر اینکه از حسین خوشمان آمده بود خانواده ی آنها را زیر نظر داشتیم تا در شرایط بهتر حسین را بدزدیم که به محض مهیا شدن شرایط اقدام به این کار کردیم.

با این اطلاعات به دست آمده خوشبختانه فرضیه چند وقت پیش مسولین مبنی بر غرق شدن حسین در یکی از رودخانه های خلخال غلط بوده و این فرزند مشگین شهر بر اساس اطلاعات به دشت آمده صحیح و سالم می باشد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل هم در این مورد گفت: مظنونان به سرقت کودک چهار ساله ربوده شده مشگین‌شهری که ۹ ماه پیش در خلخال ناپدید شده بود، دستگیر شدند و اقدامات اولیه برای بازجویی و جمع‌آوری اطلاعات از مظنونان در حال انجام است.

ناصر عتباتی با اشاره به روند دستگیری این افراد بیان کرد: با توجه به اینکه پس از پیگیری‌های انجام شده جسدی از این کودک پیدا نشده است غرق‌شدگی این کودک به صورت صددرصدی برای ما تائید نشده و تحقیقات در زمینه پیدا شدن این کودک ادامه داشت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: به لحاظ اهمیت موضوع پرونده به مرکز استان ارجاع داده شد و رسیدگی‌ها در این زمینه مجددا در جلسه‌ای با حضور دادستان، پلیس آگاهی استان و کارآگاهان مجرب انجام شد و موضوع پیگیری شد.

عتباتی تصریح کرد: با توجه به اینکه احتمال ربایش در این پرونده وجود داشت قرائن و مستندات مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و دو نفر به عنوان مظنونان پرونده شناسایی و دستگیر شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با بیان اینکه این پرونده فعلا در مرحله تحقیقات مقدماتی است، افزود: بررسی‌ها در این زمینه ادامه دارد و اطلاع‌رسانی لازم در زمینه روند پیشرفت پرونده انجام می شود.

اما علی نباتی دادستان عمومی وانقلاب خلخال دوشنبه شب به خبرنگاران گفت: پرونده حسین اسدی کودک چهار ساله که در ۱۳ فروردین ماه امسال در این شهرشتان مفقود شده است از همان روز در دادسرای خلخال تشکیل شده است.

به گزارش ایرنا، وی بیان کرد: در روز دهم بهمن ماه به دنبال ارایه شکوائیه ای از سوی خانواده کودک مفقود شده وبا توجه به محتویات پرونده ومستندات ارایه شده ۳ نفر مظنون به آدم ربایی بازداشت و تحقیقات درخصوص کودک مفقود شده از این سه مظنون پرونده آغاز شده است.

نباتی اضافه کرد: تا کنون هیچ گونه اعترافی مبنی بر ربوده شدن این کودک ویا محل اختفای وی از سوی مظنونین دستگیر شده صورت نگرفته است.

وی با تاکید براینکه ارایه هرگونه مطالب در خصوص پیدا شدن و یا سلامت کودک گم شده تنها از طریق دادستان خلخال و یا دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان وجاهت قانونی دارد گفت: درج وانتشار هرگونه خبرغیر مستند از سوی فضای مجازی، رسانه های مکتوب ویا دیگر رسانه های جمعی در خصوص این پرونده نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی محسوب وبا متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

دادستان خلخال اظهار کرد: تحقیقات در خصوص پرونده کودک مفقود شده با قاطعیت ادامه داشته وبه محض حصول نتیجه به افکار عمومی از طریق خبرنگاران واصحاب رسانه این شهرستان اطلاع رسانی خواهد شد.

دادستان عمومی وانقلاب خلخال از شهروندان خواست، بدون توجه به شایعات، هرگونه اخبار مستند را از طریق خبرگزاری‌ های رسمی و به نقل از دستگاه قضایی شهرستان خلخال و استان پیگیری کنند.

حسین اسدی کودک چهار ساله ۱۳ فرودین سال جاری به همراه خانواده خود در کنار رودخانه هرو چایی خلخال مفقود شد. ابتدا تصور می شد که این کودک در رودخانه غرق شده است اما با وجود تلاش های گسترده هیچ اثری از وی در این رودخانه پیدا نشد.

انتهای پیام/