فرمانده انتظامی استان اردبیل با اشاره به اینکه تریاک بیشترین نوع مواد مخدر کشف شده در استان بوده است، گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۳۵ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح استان اردبیل منهدم شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

فرمانده انتظامی استان اردبیل  اظهار داشت: با تلاش‌های انجام شده و انجام عملیات‌های مختلف در ۱۰ ماهه امسال ۳۵ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح استان اردبیل منهدم شده و مقادیر قابل توجهی مواد مخدر از این باندها کشف و ضبط شده است.

سردار حسین عبدی تصریح کرد: به دنبال انهدام این باندها و عملیات‌های مختلف کشف و توقیف مواد مخدر ۳ هزار و ۹۷۸ قاچاقچی مواد مخدر در این مدت در سطح استان شناسایی و دستگیر شده و مقدار ۹۱۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح استان از این قاچاقچیان کشف و ضبط شده است.

وی از افزایش ۱۳ درصدی کشفیات مواد مخدر در استان اردبیل خبر داد و افزود: با شناسایی و دستگیری سوداگران مرگ در سطح استان ۲۶۸ دستگاه انواع خودروی مورد استفاده توسط این افراد در قاچاق مواد مخدر توقیف شده است.

عبدی بیشترین کشفیات مواد مخدر را تریاک به میزان ۵۶۹ کیلو و ۳۳۷ گرم برشمرد و بیان کرد: پس از آن نیز هروئین با میزان ۱۰۴ کیلو و ۷۵۲ گرم بیشترین مواد مخدر کشف شده در استان بوده است و نیز ۱۴ کیلو و ۶۲۴ گرم شیشه و ۳۸ کیلو و ۶۲۳ گرم حشیش نیز در ۱۰ ماهه امسال در استان کشف و ضبط شده است.

وی از تشدید مبارزات با سوداگران مواد مخدر و هرگونه قاچاق در این حوزه در سطح استان خبر داد و گفت: در راستای پیشگیری و مقابله با فعالیت‌های مجرمانه سوداگران مرگ عملیات و اقدامات پلیس در قالب ماموریت‌های مختلف توسعه و گسترش می‌یابد و تلاش و جدیت بر این است تا با تشدید مبارزات در این حوزه زمینه سالم‌سازی هر چه بیشتر را از این آسیب در استان فراهم کنیم.

انتهای پیام/