شهردار هیر با اشاره به پتانسیل های گردشگری شهر هیر، گفت: فرصت های گردشگری هیر برای سرمایه گذاری معرفی نشده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

 

با عرض سلام خدمت جنابعالی و تشکر از اینکه وقت خود را در اختیار گروه خبرگزاری ساوالان خبر قرار داده اید.

لطفا خودتان را معرفی نمائید؟

به نام خدا بنده هم عرض سلام دارم خدمت شما خبرنگار محترم نجف اسدزاده هیر هستم دکتری مدیریت آموزشی متولد سال ۱۳۵۷

قبلا چه سمتی داشتید؟

دبیرآموزش و پرورش و مدرس دانشگاه

شما به مسائل شهرداری هیر اشراف داشتید که این سمت را قبول کردید؟

شهردار : بله – با توجه به بومی بودن و ارتباطات قوی با دانشگاهیان و شهرداری از جمله دفتر فنی و همچنین شوراهای اسلامی قبل و مخصوصا دور پنجم به مسائل شهرداری هیر اشراف داشتم

اولویت نخست شما در بدو کار به عنوان شهردار هیر؟

اولویت اصلی بنده توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی منطقه با اولویت توسعه صنعت گردشگری با توجه به پتانسیل بالای منطقه است.

 برای درآمدزایی پایدار شهرداری هیر برنامه ای دارید؟

درآمد پایدار باید متاثر از پتانسیل های منطقه ای باشد و برای ایجاد درآمد پایدار در شهرهیر با توجه به موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به دریاچه نئور و باغات گیلاس و آلبالو در شهرهیر و دربند و همچنین نزدیکی به مرکز استان محور اصلی تمرکز بر درآمد پایدار بوده لذا با مشورت شورای محترم شهر به دنبال اجرای طرح های گردشگری از جمله پل معلق ، پروژه باغشهر، پروژه خدماتی رفاهی هیر و کمربند گردشگری در شهرهیر هستیم.

برنامه ای برای شروع زیر سازی و آسفالت کوچه و معابر در سال جاری دارید؟

به لطف پیگیری های نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از جمله مهندس رضا کریمی و مهندس بدری ، ۵۰۰ تن قیر یارانه ای برای سال ۹۷ اختصاص یافته که به حول قوه الهی با توجه به اینکه کارخانه آسفالت شهید بهشتی هیراز جمله منابع شهرداری میباشد امسال حداکثر برنامه آسفالت را خواهیم داشت.

راه های ارتباط سریعتر و راحتر شهروندان با شهرداری چیست ؟ مثلا اگر شهروندی راجع به عدم جمع آوری به موقع زباله خود اعتراض داشت باید به کجا و چه شماره ای زنگ بزند؟ به طور کلی در این زمینه ها اطلاع رسانی درستی انجام نمیشود

با توجه به اینکه بومی هیر بوده و ساکن شهر میباشم ۲۴ ساعته در خدمت همشهریان هستم و از طریق حضور در اداره و تلفنی پذیرای عموم مردم عزیز هستیم

سه ماه است که شهردار هیر هستید، شاید فرصت چندان زیادی نباشد، شماچه اقدامات مهمی درهمین مدت کم توانسته اید انجام دهید؟

کلنگ زنی اولین پل معلق تمام شیشه ای کشور، آغاز طرح مطالعاتی باغشهرهیر، آسفالت معابر ، تجهیز غسالخانه به سردخانه،  پروژه مجتمع خدماتی و رفاهی سه راهی هیر ، ایجاد گلخانه اختصاصی شهرداری، تکمیل بخشی از پروژه پارک ساحلی ، همسطح سازی مزارشهدای شهرهیر , پدر و مادر شهدای گرانقدر و… البته همه این موارد اول لطف و عنایت خداوند متعال و زحمات و تلاش شبانه روزی مجموعه شورای اسلامی شهر هیر و همدلی و اتحاد و همکاری صمیمانه همکاران گرامی و همشهریان عزیز بوده است.

در مسیر کار با چه مشکلاتی مواجه هستید؟

به طور کلی مشکلات مالی دامنگیر همه شهرداری ها بوده و ما نیز از این قاعده مستنثنی نیستیم

شهر هیر نسبت به سایر شهرهای شهرستان امتیازات و مزیت های خاصی دارد؟

شهرهیر به عنوان پیشانی شهر اردبیل در ضلع جنوبی و دامنه کوه های باغرو به عنوان بهشت پنهان میباشد که دارای آب و هوای معتدل کوهستانی و آب های زلال چشمه های باغرو ، باغات گیلاس و آلبالو ، دریاچه نئور و راه های ارتباطی به استان گیلان و همچنین تولید محصول استراتژیک عسل طبیعی باغرو ، هیر را در مسیر جاده سرچم به عنوان شهری میبینیم که در آینده به عنوان نگین استان خواهد بود.

در برخی از شهرداری ها روند ارائه ی خدمات به مردم بسیار کند است و نارضایتی مردم را به همراه دارد، برای مثال اخذ پروانه ساخت بسیار زمان بر است، در شهرداری هیر چه اقداماتی برای تسریع این روندها صورت گرفته است؟

با توجه به رسالت خدمت گزاری برای مردم و همشهریان عزیز ، تمامی عوامل شهرداری تمام تلاش خود را میکنند تا حداکثر خدمت را در حداقل زمان مخصوصا در اخذ مجوزات لازم برای توسعه و آبادانی ارائه نمایند.

آیا فراخوانی برای جذب سرمایه گذار در شهر هیر داشته اید؟

بله – برای پروژه پل معلق تمام شیشه ای و پروژه مجتمع خدماتی رفاهی هیر

در خصوص آموزش های شهروندی آیا اقداماتی داشته اید؟

با توجه به اینکه یکی از زیرساخت های صنعت توریستم، فرهنگ توریسم پذیری است لذا در قالب طرح های آموزشی برای طبقات مختلف سنی و جنسی از قبیل حضور در مدارس، دانشگاه و برگزاری نشست های مردمی به اهمیت های آموزش شهروندی میپردازیم.

همکاری و ارتباط شما با شورای فعلی چگونه است؟

بطبع شهرداری و شورا دو بال پیشرفت برای رسیدن به موفقیت در جهت ایجاد آرامش و آسایش شهروندی است و اگر چنین ارتباطی نباشد هیچ موقعیتی بدست نخواهد آمد و اگر ما امروز شاهد اجرایی شدن پروژه های میلیاردی در شهرهیر هستیم ثمره ارتباط قوی با شورا میباشد که به نوبه خود از همه این بزرگواران سپاسگذارم.

از مسئولین چه انتظاری دارید؟

اعتماد به نیروهای بومی و حمایت و پشتیبانی در ایجاد زیرساخت های شکوفایی منطقه و استان

 از بین عناوین زیر اولین کلمه یا عبارتی که به ذهنتان می رسد چیست؟
استاندار؟ امید
فرماندار؟ پدر
هیر؟ نگین
دربند؟ بهشت پنهان
اعضای شورای اسلامی؟ برادر
کارکنان شهرداری؟ خانواده
طبیعت ؟ عظمت الهی
هیچ موفقیتی؟ آمد
گردشگر؟ فرشته
دریاچه نئور؟ آینده
خبرنگار؟ چشم و گوش

سخن پایانی؟

خیلی دوست داشتم در مورد مردم هیر میپرسیدین . اهالی این شهر مردمانی نجیب، شریف، ولایی ، خونگرم و همچنین با فرهنگ هستند که در تمام طول تاریخ انقلاب همراه در کنار مسئولین بوده اند.همفکری و همکاری و واگذاری زمین و مساعدت مالی و تمام زیرساخت های اداره های آب و فاضلاب، برق، بهداشت، آموزش و پرورش، مدارس ، دانشگاه، مساجد و خود شهرداری را به لطف و همفکری صمیمانه اهالی انجام شده است و اگر امروز شاهد شکوفایی شهر هستیم در کنار توجه و نظرمسئولین محترم شهری؛ بخشدار محترم و روسای استانی از جمله استاندار محترم ، فرماندار محترم شهرستان ، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ،روحانیت معزز و اهالی بزرگوار هیر اولین حامیان شهرداری در جذب سرمایه گذار بوده اند که به نوبه خود دست همه این عزیزان را میبوسم

از وقت و حوصله ای که در انجام این مصاحبه داشتید متشکریم، به ما قول بدهید که این گفتگو آغازی باشد برای گفتگوهای بیشتر با پرسشگران و فعالان خبری و رسانه ای.

قطعاً یقین داشته باشید که اینگونه خواهد بود و در اتاق من به روی همه خبرنگاران و اصحاب رسانه باز است. از سوالات خوب و فنی شما و فرصتی که برای ارتباط با همشهریان عزیز ایجاد کردید هم تشکر می کنم و برای شما و همشهریان صمیمی خودم توفیقات روز افزون مسئلت دارم.
موفق و سر فراز باشید.

انتهای پیام/