مسؤول میراث‌فرهنگی مشگین‌شهر:

محرم جعفری گفت: تعداد سه هتل، دو هتل آپارتمان و یک مهمانسرا که در مجموع ظرفیت اقامت ۲ هزار و ۲۰۰ نفر را دارد، جوابگوی خیل عظیم گردشگران به مشگین‌شهر نیست.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

محرم جعفری اظهار کرد: تعداد سه هتل، دو هتل آپارتمان و یک مهمانسرا که در مجموع ظرفیت اقامت ۲ هزار و ۲۰۰ نفر را دارد، جوابگوی خیل عظیم گردشگران به مشگین‌شهر نیست.

وی با اشاره به اینکه تعداد اقامتگاه‌های رسمی در این شهرستان کم است، گفت: تابستان سال آینده دو هتل که عملیات اجرایی آنها تمام شده است به بهره‌برداری خواهد رسید و امیدواریم با بهره‌برداری از این دو هتل شاهد افزایش تعداد تخت‌ها در مراکز اقامتی شهرستان مشگین‌شهر باشیم.

مسؤول میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مشگین‌شهر با تاکید بر اینکه با وجود کاستی‌ها جهت میزبانی هر چه شایسته‌تر این شهرستان در ایام نوروز مراکز اقامتی از آمادگی کامل برخوردار هستند، تصریح کرد: برای اسکان فرهنگیان در ایام نوروز ۸ مدرسه در سطح مشگین‌شهر در نظر گرفته شده است.

جعفری ادامه داد: در این زمینه ۲ پارک نیز برای اسکان موقت مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است و تمامی دستگاه‌های اجرایی نیز برای استقبال از مسافران نوروزی اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی در ارتباط با اتخاذ تمهیدات لازم برای استقبال از گردشگران نوروزی عنوان کرد: کار گروه گردشگری با محوریت ستاد خدمات سفر‌های نوروزی در قالب ۱۰ کمیته فعالیت را در سطح شهرستان آغاز کرده است.

فعالیت بازارچه مجموعه تاریخی شیخ‌حیدر قانونی نبود

مسؤول میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مشگین‌شهر در ارتباط با تعطیلی بازارچه صنایع‌دستی مشگین‌شهر گفت: بازارچه‌ای که طی ماه‌های اخیر در محوطه مجموعه تاریخی شیخ‌حیدر مشگین‌شهر برای رونق گردشگری به صورت نمایشگاه فصلی دایر بود، توسط مسؤولان سابق میراث‌فرهنگی مشگین‌شهر به صورت قانونی واگذار نشده بود.

جعفری اضافه کرد: با توجه به این که نهادهای نظارتی نیز بر واگذاری این بازارچه به صورت قانونی اصرار داشتند این بازارچه در دو ماه گذشته تعطیل شد و جهت طی مراحل اداری واگذاری قانونی بازارچه از طریق مزایده عمومی، احترام به قانون و حفاظت از بیت‌المال برای کسب مجوز سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اقدام شد.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا آغاز سال جدید این بازارچه دایر خواهد شد و در کنار این بازارچه و در محوطه مجموعه تاریخی شیخ‌حیدر نیز مراسمات آیینی و سنتی عید باستانی نوروز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/فارس