عضو شورای اسلامی شهر اردبیل با اشاره به اختصاص ۲۵ میلیون به یک خانواده نیازمند گفت: نباید توسط یک گروه یا دستگاه خاصی انجام پذیرد و به یک مشارکت عمومی در این راستا نیازمندیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حسین افسانه در جلسه شورای شهر اردبیل اظهار کرد: اعضای شورای شهر از سنوات گذشته حمایت از مددجویان و نیازمندان را تا جایی که قانون اجازه داده در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: با وجود حمایت‌هایی که توسط شورای شهر به نیازمندان انجام پذیرفته و در این راستا به وظایف انسانی و اجتماعی عمل شده، اما انتظار قدردانی‌ از دستگاه‌های اجرایی مرتبط وجود داشته و تاکنون این موضوع به معنای واقعی کلمه محقق نشده است.

وی با ذکر مثالی به اختصاص ۲۵ میلیون به یک خانواده نیازمند در حالی که هزینه پروانه ساخت ۳۲ میلیون بوده اشاره و تاکید کرد: حتی یکبار ادارات متولی از کمک های شورا یاد نمی کنند.

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل تصریح کرد: این مجموعه همچنین خدمات شایان توجهی به خانواده شهدا، جانبازان و رزمندگان داشته و به عنوان مثال به یک جانباز ۷۰ درصد ۱۵ میلیون تخفیف علاوه بر تخفیفات رایج ارائه شد.

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل تصریح کرد: انتظاری که از اداره آب و برق و گاز وجود دارد، حمایت از افراد شناسایی شده و نیازمند است و حمایت از افراد مستحق و نیازمند تنها نباید توسط یک گروه یا دستگاه خاصی انجام پذیرد و به یک مشارکت عمومی در این راستا نیازمندیم.

افسانه با انتقاد از بی توجهی متولیان به کمک های شورا اضافه کرد: این کمک ها در حالی است که دستگاه های خدمت رسان آب، برق و گاز در ازای ارائه انشعاب از موسسات خیریه هزینه دریافت می کنند.

افسانه ادامه داد: با وجود اینکه منابع مالی شهرداری محدود بوده و در زمینه حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه به انحای مختلف با مشکلات مالی مواجه هستیم، اما تمام تلاش اعضای شورای شهر از سال‌های گذشته در اولویت قرار دادن حمایت از نیازمندان است.

وی یادآور شد: با تصویب کمیسیون اختصاصی مربوطه، آزادسازی زندانیان غیرعمد در صحن شورا مطرح شده و خوشبختانه با نظر مثبت اکثریت اعضا برای درنظرگرفتن حمایت‌های لازم مواجه شد.

این عضو شورای شهر اردبیل به ضرورت حمایت از زندانیان مالی نیز اشاره و تاکید کرد: اختصاص ۱۷ میلیون تومان برای آزاد سازی زندانیان غیر عمد در کمیسیون مربوطه بررسی و مصوب شده است.

گفتنی است اعضای شورای شهر در جلسه رسمی نیز اختصاص ۱۷ میلیون تومان برای آزادسازی زندانیان مالی را به تصویب رساندند.

 

انتهای پیام/