نماینده مردم اردبیل،نیر، نمین و سرعین اظهار کرد: وضعیت استان در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی بسیار اسفناک است و همانند حوزه آبیاری قابل مقایسه با استان‌های کشور نیست.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مدیریت کشت و صنعت دامپروری مغان به معضل تبدیل شده

صدیف بدری اظهار کرد: وضعیت استان در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی بسیار اسفناک است و همانند حوزه آبیاری قابل مقایسه با استان‌های کشور نیست لذا برنامه‌ریزی برای جلوگیری از خام فروشی تولیدات کشاورزی استان با بهره‌گیری از توان فنی و مهندسی استان ضرورتی انکار ناپذیر است.

بدری با بیان اینکه نگاه مهندسی، دولتی نیست و این می تواند بسیار موثر واقع شود، بیان کرد: بخش مهمی از تولید حوزه دامپروری ما سنتی است بنابراین همین زیربخش باید با روش‌های ساده و غیرپیچیده و با تسهیلات کم‌بهره و با تفسیر مناسب و واقعی از قوانین باهدایت هوشمندانه فارغ التحصیلان مورد حمایت  واقع شود.

نماینده مردم اردبیل،نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت عظیم کشت و صنعت دامپروری مغان اظهار کرد متاسفانه این نعمت بزرگ و ظرفیت فوق‌العاده بامدیریت غیرصحیح و نگاه‌های سلیقه‌ای خود به معضل و مسئله تبدیل شده است.

وی افزود: درحالی که با ورود مهندسان کشاورزی می‌توان تولید و ارزش افزوده در کشت و صنعت را به نحو شایسته‌ای مدیریت کرد اما شاهد تعطیلی یا کاهش ظرفیت تولیدی بخش های مختلف آن هستیم.

بدری با بیان اینکه اگر این بنگاه بزرگ تولیدی واگذار شود حتما باید عواید ناشی از فروش در خود استان هزینه شود، گفت: باید بخش غیردولتی توانمند، ماهر و باتجربه مناسب کاری در واگذاری کشت و صنعت مغان مدنظر قرار گیرد تا به سرنوشت سایر واحدهای تولیدی واگذار شده دچار نشود و ادامه حیات آن با کارایی بیشتر صورت پذیرد.

وی ادامه داد: در مجموعه کشت و صنعت مغان باید امکان بهره‌گیری واقعی و عادلانه و ثمردار از مهندسان کشاورزی استان و منطقه فراهم شود و به سیستم مراودات تجاری و بازرگانی بین‌المللی استان تبدیل شده و سایر اقدامات و زیرساخت‌های استانی را توجیه‌پذیر کند که این توان را دارا است.

انتهای پیام/