یک دختر ۸ ساله وزنه‌بردار که قرار بود در حاشیه رقابت‌های وزنه‌برداری جام فجر در اهواز روی صحنه برود و به طور نمایشی وزنه بزند، از این کار منع شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

فدراسیون رسماً از آیسن ادیب ۸ ساله دعوت کرده بود تا در مراسم افتتاحیه جام فجر وزنه بزند.

به گزارش ساوالان خبر، آیسن از اردبیل با مربی‌اش عزیز حسینی (پدر سعید علی حسینی) راهی اهواز شد.

اما نمایندگان (حراست نفت در سالن امام رضای شهرک نفت) اجازه ندادند و اشک دخترک با استعداد وزنه برداری ایران را در آوردند.

آی‌سن ادیب که به جوان‌ترین وزنه‌بردار زن ایران معروف شده، به دعوت رسمی فدراسیون وزنه‌برداری از اردبیل به اهواز رفته بود، روز جمعه ۱۸ اسفند با ممانعت حراست شرکت نفت نتوانست در سالن اما رضای شهرک نفت اهواز وزنه بزند.

جلوگیری از ورود دختر وزنه‌بردار 8 ساله به سالن برنامه

در تصاویر منتشر شده از این رخداد، علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری ایران در حال دلجوئی از این دختربچه که به شدت متأثر شده و گریه می‌کند، دیده می‌شود.

قرار بود به مناسبت راه‌اندازی وزنه‌برداری زنان در ایران آی‌سن در حضور نمایندگانی از فدراسیون جهانی وزنه‌برداری برنامه اجرا کند. مربی این دختر، عزیز حسینی، پدر وزنه‌بردار سعیدعلی حسینی است.

اما بعد از بازتاب وسیع فیلم اشک های این دختر در نهایت با دستور استاندار خوزستان، آیسن ادیب وزنه بردار ۸ ساله اردبیلی وارد محل مسابقات وزنه برداری شد و به او اجازه داده شد که بر روی تخته مسابقه‌ها رفته و به صورت نمادین وزنه بزند. این اتفاق در حالی رخ داد که متاسفانه اورسلا پاپاندرئا، نایب رییس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری شب گذشته به کشورش بازگشت و وزنه‌ زدن این دختر ۸ ساله را نتوانست تماشا کند.

یگانه یکی دیگر از دختران خردسالی است که در مراسم اختتامیه بر روی تخته رفته و به صورت نمادین وزنه زد.

پنج‌شنبه دوم آذر ماه گذشته، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری ایران گفته بود که زنان وزنه‌بردار ایرانی به مسابقات بین‌المللی اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/