همزمان با ایام نوروز

بهرام غیبی گفت: همزمان با ایام نوروز ۲۵۰ نفر امدادگر آماده خدمت رسانی در جاده‌های استان اردبیل است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بهرام غیبی بااشاره به استقرار ۲۵۰ امدادگر در ۲۰ پایگاه جاده‌ای هلال‌احمر افزود: برای امدادرسانی ۲۰ دستگاه آمبولانس و ۱۰ خودرو کمک دار هماهنگ شده است..

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اردبیل با بیان اینکه چهار طرح امدادی و فرهنگی توسط هلال‌احمر اردبیل به مدت ۲۳ روز انجام می‌شود، اضافه کرد: سه طرح توسط این سازمان اجرایی خواهد شد که اولین آن طرح ملی امداد و نجات نوروزی است که در پایگاه‌های جمعیت هلال احمر انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی جمعیت هلال احمر درایام تعطیلات نوروزی گفت: کمپین «نه به تصادفات جاده‌ای» با توجه به آثار فرهنگی آن در سطح جامعه در ایام نوروز اجرا می‌شود و هزار و ۳۶۰ نفر روز در این طرح فعالیت می کنند.

غیبی اضافه کرد: در سال جاری امداد هوایی نیز آماده خدمت رسانی است و درصورت نیاز و فوریت هماهنگی‌های لازم برای ارسال آن انجام گرفته است.

وی با اشاره به اجرای طرح دیگری به نام ایمنی و سلامت گفت: با محوریت بهبود رفتارهای ترافیکی برای ۲۰۰ امدادگر دوره آموزشی در سال جاری برگزار شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان بیان کرد: طرح «به رفت» به منظور بهبود در رفتارهای ترافیکی با بازآموزی ۲۰۰ نفر در ۲۰ پست ورودی شهر طراحی شده است که به صورت ۱۲ ساعته عملیاتی خواهد شد.

غیبی با اشاره به اقدامات فرهنگی انجام یافته توسط هلال احمر گفت: ایجاد ایستگاه سلامت توزیع اقلام فرهنگی و آموزشی به تعداد ۴۰ هزار مورد از جمله تهیه کیسه‌های زباله و …در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی، فرهنگ‌سازی و پیشگیری از آسیب‌ها با توزیع می شود.

وی همچنین اجرای طرح فرشتگان رحمت را یادآور شد وگفت: این طرح نیز با هدف امدادرسانی به نیازمندان و با مشارکت خیرین با مشارکت ۴۰۰ نفر- روز انجام می شود.

انتهای پیام/ایسنا