مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل خبر داد

صادق صالحی گفت: طرح نظارت بهداشتی بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی با ساماندهی ۱۲ اکیپ ثابت و سیار در قالب ۲۵ پرسنل فنی و متخصص در امر بازرسی بهداشتی از ۲۶ اسفند تا ۱۵ فروردین سال آینده اجراء می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

صادق صالحی در جلسه هماهنگی اجرای طرح نظارت بهداشتی بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی در اردبیل اظهار داشت: همزمان با ایام نوروز و با توجه به افزایش تقاضا برای تأمین فرآورده ‌های خام دامی و نیز ورود میهمانان و مسافران نوروزی طرح نظارت بهداشتی بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده ‌های خام دامی با ساماندهی ۱۲ اکیپ ثابت و سیار در قالب ۲۵ پرسنل فنی و متخصص در امر بازرسی بهداشتی از ۲۶ اسفند تا ۱۵ فروردین سال آینده اجراء می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل افزود: با توجه به حساسیت وظایف دامپزشکی در راستای ارتقای سطح سلامت و بهداشت عمومی جامعه و تأمین فرآورده‌های خام دامی سالم و بهداشتی این اداره کل با تعامل و همکاری سایر دستگاه‌های اجرائی استان از جمله ائمه جمعه و جماعات، استانداری، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی تمهیداتی را برای این مهم در نظر گرفته است.

صالحی با اشاره به آماده باش اداره کل دامپزشکی استان و بازرسی بهداشتی از کلیه مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های دامی افزود: ستادهای استانی و شهرستانی با بهره‌گیری از کلیه امکانات و تجهیزات در اداره کل و شهرستانها تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در این ایام میزان تقاضا برای تأمین فرآورده های خام دامی و گوشت قرمز و سفید افزایش می یابد از عموم مردم خواست فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را به صورت بسته‌بندی و از مراکز معتبر و مورد تائید دامپزشکی تهیه کرده و به لیبلی روی لاشه‌های دامی استحصالی از کشتارگاهها الصاق می‌شود دقت لازم و کافی داشته باشند.

مدیرکل دامپزشکی استان با تأکید بر اینکه گزارش‌های مردمی از موارد مشکوک در اسرع وقت رسیدگی و مراتب با تشکیل
پرونده‌های قضایی به مراجع مرتبط ارجاع میگردند به مردم اطمینان داد گوشت قرمز و آلایش خوراکی موجود در بازار که ممهور به مهر بهداشتی دامپزشکی بوده و پس از عبور از چرخه نظارتی دامپزشکی وارد بازار مصرف می شود از هر نظر سالم و بهداشتی بوده و مردم می توانند با اطمینان نسبت به تهیه و مصرف آن اقدام کنند.

صالحی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: از ابتدای امسال ۴۷ هزار و ۵۵۹ مورد بازدید از سه هزار مرکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی در سطح استان انجام شده و ۲۲۲ متخلف حوزه سلامت و امنیت غذایی به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

وی همچنین از ضبط و معدوم سازی نزدیک به ۱۱۹ تن فرآورده های خام دامی ناسالم، غیربهداشتی و تاریخ منقضی در این مدت خبر داد.

صالحی گفت: کشتارگاه‌های دام و طیور، سردخانه‌های نگهداری فرآورده‌های خام دامی، کارگاههای فرآوری و بسته‌بندی، خودروهای ویژه حمل این فرآورده‌ها، فروشگاهها و مراکز عرضه اعم از قصابی‌ها، مرغ فروشیها و ماهی فروشی‌ها، رستورانها، کترینگ‌ها از جمله مراکزی هستند که در این ایام تحت کنترل و نظارت بهداشتی خواهند بود.

انتهای پیام/تسنیم