فرمانده انتظامی اردبیل گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد بیکاری و اعتیاد دو عامل اصلی بروز و ارتکاب جرایم در این شهرستان است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بیکاری و اعتیاد عوامل جدی بروز جرایم در اردبیل است

سید داوود موسوی در جلسه شورای اداری شهرستان اردبیل تصریح کرد: اغلب جرایم توسط افرادی که شغل مناسبی نداشته و بیکار هستند به وقوع می‌پیوندد.

وی افزود: از سویی ارتکاب به جرایمی همچون سرقت نیز بیشتر از سوی افراد معتاد مشاهده می‌شود و به همین دلیل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تأثیر جدی در بروز و ظهور جرایم دارد.

فرمانده انتظامی اردبیل تأکید کرد: به منظور کاهش آسیب‌ها باید اطلاع‌رسانی دقیق نیز به مردم داشته باشیم و از جمله در خصوص حفاظت از دارایی‌ها باید اطلاع‌رسانی صورت گیرد.

موسوی با ذکر مثالی به عادت نگه‌داری طلا در منازل اشاره و تأکید کرد: به دلیل اینکه مکان مناسبی برای نگه‌داری سرمایه‌هایی از این دست وجود ندارد و بانک‌ها نیز برای نگه‌داری پول مطالبه می‌کنند، اغلب با مشکل مواجه هستیم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به آمادگی نیروی انتظامی جهت مداخله در حوادث احتمالی چهارشنبه‌سوری اشاره کرد و افزود: به ویژه از مدت‌ها قبل شناسایی فروشندگان مواد محترقه خطرناک و شناسایی تولیدکنندگان در دستور کار بوده است.

فرمانده انتظامی اردبیل خواستار همکاری خود شهروندان و والدین برای سپری کردن چهارشنبه آخر سال بدون حادثه و مراقبت از فرزندان تأکید کرد.

انتهای پیام/مهر