انفجار مواد منفجره در پارک ارغوان اردبیل باعث جان یک جوان و قطع دستان ۲ جوان دیگر در شب چهارشنبه سوری شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اردبیل با اشاره به حادثه انفجار ناشی از ساخت بمب دست ساز در پارک ارغوان اردبیل گفت این حادثه یک کشته و دو مجروح بر جای گذاشت.

وی گفت: در این حادثه یک جوان ۲۵ ساله پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده و۲ جوان دیگر نیز که دستانشان در این حادثه قطع شده، هم اکنون در اتاق عمل می باشند.

سرهنگ کریم نوری اظهار داشت: ساعت ۲۱ و ۳۷دقیقه امشب مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ مبنی بر گزارش وقوع انفجار در پارک ارغوان اردبیل را اعلام که بلافاصله مامورین انتظامی کلانتری ۱۳ رسالت با همراهی نیروهای امدادی به محل اعزام شدن و پس از انجام بررسی های لازم مشخص شد ۳ جوان در حال ساخت بمب دست ساز بودن که براثر انفجار یکی از آنان که جوانی ۲۶ ساله بود در دم جان باخته و ۲ نفر دیگر از نواحی مختلف بشدت مجروح و قطع عضو شدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اردبیل با ابراز تاسف از وقوع این حادثه که بر اثر بی مبالاتی وعدم توجه به هشدارهای پلیسی اتفاق افتاد گفت: این حادثه در ایام پایانی سال روزهای غم باری را برای خانواده های جوان جان باخته و مصدومان رقم زد و بهار زندگی را در منظرآنان خزان و اندوه بار کرد.

این حادثه زمانی رخ داد که این افراد در مغازه ای حوالی میدان قیام اردبیل در حال ساختن بمب دست ساز بودند.

گفتنی است چند روز پیش هم پسر بچه ۱۳ ساله ای که در پارکینگ خانه در شهرک کشاورزی اردبیل اقدام به ساختن بمب دست ساز می کرد، دچار حادثه شد و از ناحیه دست به شدت آسیب دیده طوری که جهت مداوا به بیمارستان ۱۵ خرداد تهران اعزام شد و تاکنون ۲ بار تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

انتهای پیام/