80914839-5227921ساوالان خبر: معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: اجتماع عظیم بسیجیان دلاور گردان‌های مختلف فردا همزمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین در اردبیل برگزار می‌شود.

اصغر عباس‌زاده اظهار داشت: این تجمع عظیم که از ساعت 9:30 صبح فردا در یکی از فضاهای سرپوشیده و یا باز اردبیل برگزار می‌شود بسیجیان در قالب گردان‌های امام علی (ع)، امام حسین (ع)، بیت‌المقدس و کوثر حاضر شده و توانمندی‌های خود را در عرصه دفاعی، نظامی، فرهنگی و مبارزه با تهدیدات استکبار جهانی در حوزه اقتصادی نشان خواهند داد.

وی عنوان کرد: در این روز که به نام بسیج، الگوی بیداری اسلامی و استکبارستیزی نامگذاری شده است بسیجیان دریا‌دل استان در قالب اقشار بیست‌گانه اجتماع عظیمی را برگزار می‌کنند تا به دنیا نشان دهند که حضور بسیج و تکیه انقلاب بر این نیروی مخلص ثمرات و نتایج ارزشمندی در برابر دستاوردهای انقلاب اسلامی دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با بیان اینکه هفته بسیج امسال با شعار «بسیج، پیشتاز حماسه و همت» برگزار شده و امروز پنجمین روز این  هفته با عنوان «بسیج، خانواده و سبک زندگی اسلامی» نامگذاری شده است، یادآور شد: یکی از رسالت‌های بسیج در عرصه اجتماعی توجه به معنویت‌گرایی و ارزش‌های اصیل انقلاب اسلامی در نهاد خانواده است که می‌تواند به نقطه توافق، همکاری و ارتقای منزلت خانواده منجر شود.

عباس‌زاده تاکیدات مقام معظم رهبری را در توجه به سبک زندگی اسلامی – ایرانی و دوری از غرب‌زدگی‌ ضروری دانست و گفت: بسیج که تبلوری از عزم و اراده، سادگی و بی‌ادعایی است پدیده اندیشه و سبک زندگی اسلامی – ایرانی است که در آن معنویت و بسیاری از آموخته‌های خانواده و کانون اجتماع پرشور تجلی یافته است.

این مسئول یکی از برجستگی‌های گرامیداشت هفته بسیج را در سال جاری توجه جدی این مجموعه به احیای امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و بیان داشت: این امر مهم به عنوان یکی از شاخصه‌ها و رویکردهای بسیج مورد توجه قرار گرفته و سعی می‌شود معروف‌های جامعه نهادینه شده و اهداف منکرات نیز برچیده شود.

دبیر برگزاری برنامه هفته بسیج در اردبیل از برگزاری نشست‌های مختلف حلقه‌های صالحین و دعوت از اساتید مجرب کشوری برای حضور در این برنامه خبر داد و خاطرنشان کرد: تشکیل این جلسات که با محور اهداف اسلامی و ارزشی برگزار می‌شود ثمرات و نتایج خوبی را به همراه داشته به طوری که نیروهای بسیجی با وحدت و همدلی سعی می‌کنند پاسدار حریم این مبانی ارزشی باشند.

عباس‌زاده با اعلام اینکه یک سوم جمیعت استان اردبیل بسیجی بوده و در این مجموعه فعالیت می‌کنند، ادامه داد: در این راه هر آن کس که احساس کند در این کشور سرباز ولایت است و پاسدار ارزش‌های انقلاب و اسلام باشد بسیجی محسوب شده و باید در شاکله بسیج توان و عزم خود را به نمایش بگذارد.

به گزارش فارس، وی در پایان ، سرزندگی، اقتدار و صلابت امروز جمهوری اسلامی ایران را در سایه حضور و مشارکت پر شور و نشاط  بسیجیان اعلام کرد و گفت: اگر ملت ایران در برابر همه دسیسه‌های بدخواهان خم به ابرو نمی‌آورد به خاطر وجود نیروی پرصلابت بسیج است.